Написати повдомлення про рабство

Написати повдомлення про рабство

Задать свой вопрос
1 ответ
Рабство  насильницьке пдпорядкування одн людини ншою або одн групи людей ншою групою людей.

Рабство виникло в досторичн часи з переходом до вдтворюючого господарства. Передумовами його виникнення стали надлишок виробництва  раб повинен виробити продукц бльше, нж спожити[3], досить висока густота населення, при якй ста можливий органзований примус до прац. Рабство поступово зника з встановленням суспльних устров, при яких економчний примус до прац ефективнший вд неекономчного, примусу прямим насильством. Однак, процес витснення рабства розтягнувся на клька столть, а в деяких державах, наприклад США, рабство довгий час спвснувало з розвиненим промисловим виробництвом. Нелегальне рабство в окремих частинах свту й окремих сферах життя сну ще й дос.

До часу написання Ббл рабство було вже добре встановленим суспльним нститутом. Рабство снувало в усх стародавнх цивлзацях вд Стародавнього Китаю до доколумбових цивлзацй Америки. Рабами ставали боржники, бранц (полонен) на полях вон, покаран злочинц, покинут дти, дти рабв. Слд пам'ятати, що у Стародавнх Афнах вд двох до чотирьох п'ятих усх мешканцв були рабами. Тобто, афнська демократя снувала за рахунок широкого використання рабв та перекладання на их усього тягару господарсько, будвельно дяльност та пдготовки до вон.

Рабовласницьк держави встановлювали закони, що закрплювали становище рабв та регулювали торгвлю людьми. Для виконання цих законв використовувалися насильницьк державн органи. Важке становище рабв призводило до хнх повстань, як неодмнно придушувалися. Давньогрецьк флософи, наприклад, Аристотель пдтримували думку про природне рабство, тобто приреченсть деяких людей на рабське становище. Аналогчний свтогляд характерний для вищих станв рабовласницьких суспльств.

При розширенн територй, окупованих Стародавнм Римом, рабами ставали цл народи. Раби використовувалися не тльки для роботи, а й для розваг: як гладатори чи для сексуальних послуг. В римськй стор чимало повстань рабв, серед яких найбльшим було повстання Спартака. Рабство стало опорою Римсько мпер. Тльки в Рим в часи мпер проживало близько 400.000 рабв.

В епоху раннього середньовччя торгвля рабами була в главному зосереджена на пвдн та сход  у Взант та арабському свт. Джерелами постачання живого товару були язичницьк територ Центрально та Схдно вропи та Кавказ.

До кнця середньовччя рабство в Захднй вроп майже повнстю зникло  спочатку поступилося крпацтву, а потм щезло зовсм було заборонене. Заборона рабства в кранах Захдно вропи, однак, не стосувалася колонй.

У Схднй вроп заборона рабства вдбулася дещо пзнше, але нститут крпацтва збергався ще до середини 19-го столття. Торгвля рабами столттями процвтала в мусульманському свт, а це ггантськ територ вд захдно пвнчно Африки, Балкан до нд Пвденно-Схдно Аз.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт