приготов розповидь на тему наше дерево рдного краю
Приготов розповидь на тему наше дерево рдного краю
Задать свой вопросЗа часв льодовикового перхвалу, у розташованому на територ сучасно Нкопольщини тундростепу, росли лилипутов берези з кривими глками. Багато рокв пройшло з т пори, а ц дерева стали високими стрункими, розповсюдившись майже по всй враз - вд наших пвденних степв до суворих пвнчних широт...
Серед нших дерев береза видляться перш за все блим кольором сво кори. Якщо вдрвати шматочок, то на пальцях залишиться щось подбне до блого порошку. Ця речовина називаться бетулн. Пд тонкою блою кожурою - та ж пробка, що у пробкового дуба, але у берези цей шар бльш узкий. Зверху блого стовбура витягнут темн горизонтальн смуги - чечевиця. Вони просто вдшаровуються, оскльки складаються з т ж пробки. Береста не пропуска н воду, н гази, тльки через рихлу тканину чечевиц всередину стовбура поступа кисень, необхдний для дихання дерева. Якщо рано навесн поранити стовбур берези, то з надрзв почне сочитися прозорий ск.
квтки розпускаються одночасно з листям. Велик суцвття - сережки (чоловч) видно всм, а дрбн (жноч) майже не помтн на тл молодого листя. Плд берези - малюсенький горх з двома прозорими крилами. На початку осен плоди розносяться втром , потрапивши у вологий грунт, проростають. Якщо оснь холодна, то насння в стан спокою пролежить до весни: Зёрна березы хранят способность к прорастанию два года (Справочник необходимых знаний. Москва, 2000 г.)
Учен налчили вже 67 видв берз, найпоширеншою з яких добре знайома всм нам береза повисла, або бородавчаста. Вона розселилася по всй вроп Аз - вд Скандинав та Балкан, вд Тихого до Атлантичного океану. Береза пухнаста сусдом з березою бородавчастою, але пристосована до посухи наших степових разумов навть краще за не. Втм, бородавчаста, пухнаста днпровська берези малюсенько вдрзняються одна вд друго. Ц витончен дерева з блою кожурою досягають висоти 20-30 м живуть 150-170 рокв.
А чи бувають чорн берези? Звичайно, бувають! Правда, наша екологя до цього някого вдношення не ма, та ростуть так дерева не у нас, а за океаном: Черная береза встречается по всему Атлантическому побережью США, до южных штатов Флорида и Техас. У этого высочайшего, до 30 м, дерева не посещает прямых стволов. У нее ажурная, вытянутая вверх, яйцевидная крона и очень крепкая, тяжелая бурая древесина. Темная береза очень любит свет и тепло (Багряна Л. Растения. Москва, 1995 г.).
Фото: www.zhurnal.lib.ruнод можна побачити що звиса з вток берези густий пучок, нби хтось закинув туди мтлу забув про не. Ц мтли бувають круглими, овальними, плоскими, як вник. Навесн, если вс глки ще гол, ця густа мтла особливо помтна, а лтом вона видляться серед листя свом смарагдово-зеленим кольором. У мтл нема н плодв, н квток, а тльки дуже багато пагонв з листям, яке росте незвичайно густо, на вдмну вд нших глок - вертикально вгору. Подбн дивност результатом дяльност особливого виду грибв, врусв або клщв, псля зараження якими клтки рослини починають ненормально швидко рости розмножуватися. Тому так мтли слд обрзати спалювати, накше хворе дерево може загинути.
Народн прикмети:
З берези тече багато соку - до дощового лта. Якщо потрску навесн на берез кожура - до тривало сухо погоди. Береза розпустилася - пора сяти овес. Зацвла береза - через тиждень зацвтуть черемха бузок. Якщо листя з берези опаде до Покрову (14 жовтня) - зима буде суворою тривалою, якщо листя залишаться на дерев до Казансько (4 листопада) - зима почнеться в счн, а весна буде ранньою. Якщо восени листя берези почне жовтти зверху - весна буде рання, а якщо знизу - пзня.
У бльшост переказв стародавнх слов'ян береза виступа як добре дерево, що оберга вд злобна. У язичницьк часи шанування берези було невд'мною частиною русалй, в християнськ свята - святкування Трйц Семка. У одному з переказв береза рятувала св. Параськеву П'ятницю вд переслдування бса. Березов глки слов'яни використовували як колдунчний засб проти нечисто сили, для захисту вд блискавки, грому, грози, для зцлення хвороб. Рзн частини ц рослини використовують в народнй медицин до цих пр: При ревматизме: приготовить отвар из 2 ч. ложек листьев березы на стакан кипяточка (пить по 2 ст. ложки три раза в день). При экземе: вовнутрь и внешне принимать настой из почек березы. При гриппе: брать 10 березовых почек на стакан воды, кипятить 15 минут (принимать по столовой ложке 3-4 раза в денек). При болезни почек: брать 30 березовых почек на стакан воды и приготовить настой, пить по 2 ст. ложки три раза в денек (Скрыты народной медицины. Москва, 1993 г.).
До реч, недавно учен встановили, що блискавка потрапля в березу рдше, нж в дуб, ялину сосну.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.