5 фразеологзмв грецького походження

5 фразеологзмв грецького походження

Задать свой вопрос
2 ответа

Давнй Грец був цар Авгй, який любив коней. У його стайнях х було понад три тисяч. Ц стайн майже тридцять рокв нхто не вичищав, вони пд саму стелю заросли гном. До Авгя на службу прийшов герой Геракл (у римлян Геркулес). Злее йому було пд силу вичистити стайн. Однак Геракл був не тльки дужим, а розумним: вн пустив рчку крзь ворота стань, бурхливий потк вимив звдти весь бруд. Фразеологзм авгв стайн вживають, если хочуть сказати про надзвичайну запущенсть, бруд, безлад. Антей Фразеологзмом мя персонажа грецько мфолог Антея сина Посейдона (бога моря) та Ге (богин земл). Сили йому надавала земля-мати, стоячи на якй вн перемагав усх. Проте Геракл змг здолати Антея, пднявши його у повтря не даючи змоги торкнутися земл.


Вибирай на славу!

Авгв стайн

Авгв стайн в грецькй мфолог обора короля Елди Авгя, що мав багато худоби й не вычищав обори вд гною 30 рокв. Геракл очистив авгву обору за один денек, пустивши через не воду двох рк -- Алфею й Пенею.

В переносному розумнн вираз авгв стайн означа надзвичайно забруднене мсце, велике безладдя або вкрай занедбан й заплутан справи.


Араднина нить.

Нитка Арадни Згдно з давньогрецьким мфом, у лабринт на полуостров Крит жила жорстока потвора Мнотавр, яка мала тло людини голову бика. Кожн девять рокв жител Афн вддавали йому в жертву см юнакв см двчат. Вдважний Тезей був серед чотирнадцяти нещасних. Дочка критського царя Арадна вподобала його потай дала йому клубок нитей та гострий клинок. Тезей привязав кнець рятувально нити бля входу в лабринт , розмотуючи клубок, пшов заплутаними ходами. Перемгши Мнотавра, вн за допомогою чудово Араднино нитки знайшов шлях вивв приречених. У переносному значенн нить Арадни означа дороговказ, провдну нитку, порятунок.


Гомеричний смх

Знаменитого давньогрецького поета Гомера вважають творцом епчних поем лада та Одссея. Окрм людей, героями цих творв боги, надлен незвичайними мощами. Вони володють могутнми голосами, а хнй смх подбний до грому, який чути дуже далековато. Тепер гомеричним називають нестримний, голосний смх. Ептет гомеричний трапляться в нших висловах, позначаючи щось величезне, бльше за звичайн розмри.


Луснути вд злост

Походження фразеологзму повязане з давньогрецьким господом лихослвя глузування Момом. Вн ганив богв, если т давали людям даруй, порадив Зевсов затяти Троянську вйну, щоб зменшити тягар земл. Саме Мом луснув вд злост, бо не змг у жоднй з богинь знайти хоч яксь вади. У переносному значенн фразеологзм луснути вд злост означа дуже розсердитися.


Прометев вогонь.

Прометев муки Прометей титан, могутнй герой давньогрецьких мфв. Його образ та мя набули поширення в вропейських лтературах фразеологзмах. Пожалвши людей, як не знали вогню були безпорадн у боротьб з природними стихями, Прометей викрав у богв полумя передав його смертним. За це верховний бог засудив титана на страшну пытку: його прикували до скел у Кавказьких горах, щодня велетенський орел шматував тло викльовував печнку. Уноч рани загоювались, на ранок тло було готове до нових пыток. Згодом могутнй Геракл звльнив страдника за наказом Зевса, захопленого витримкою мужнстю Прометея. Вислв прометев вогонь уживають тод, если характеризують дух благородства, мужност таланту, а прометев пытки, если йдеться про страждання в мя високо мети.



, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт