Помогите мне нужет твр на тему чим сучасн твори Гейне та

Помогите мне нужет твр на тему чим сучасн твори Гейне та Бфйрона

Задать свой вопрос
1 ответ

передберезневий перод, коли в Нмеччин назрвала революця 1848 р., Гейне не тльки захищав права духу вд полтики, а й сам виступав як полтичний поет дав блискуч зразки полтично поез. Загальне демократичне й революцйне пднесення захоплю його, витсняючи, хоч не до кнця, притаманний йому скептицизм, навваючи вру в можливсть близького здйснення священних деалв свободи,, рвност й братерства. Рзко критикуючи соцально-полтичний радикалзм Берне, сам вн у цей перод нердко виступа його глашатам. Водночас дедал бльше вн перейматься соцалстичними деями, залишаючись здебльшого на сенсмонстських позицях. Взимку 1843-1844 pp. вн зближуться з К. Марксом, який у той час перебував у Париж. Явно, пд впливом розмов з Марксом був написаний вдомий врш Гейне Слезьк ткач, в якому звучить дея пролетарату як могильника буржуаз визволителя людства вд соцального гнту й полтичного деспотизму. Але зближення Гейне з Марксом було короткочасним , всупереч твердженням марксистського лтературознавства, значного й тривалого впливу на його творчсть воно не малюсенько.




Сво поез на полтичн теми Гейне обднав у цикл Сучасн врш, який заключним у згадуванй збрц Нов поез. Та вн продовжував виступати з поезями на ц теми й псля виходу в свт названо збрки, ц поез теж обднують пд назвою Сучасн врш, бо за свом змстом стилем вони продовженням цього циклу, але, звичайно, не включають до збрки Нов поез.


У цикл Сучасн. врш та його продовженн Гейне виступа переважно як полтичний сатирик, спрямовуючи встря сатири проти нмецьких коронованих правителв, прусського короля Фрдрха-Вльгельма IV (Китайський мператор Новий Александр) баварського короля Людвга (Хвалебн псн королю Людвгу), проти засилля в Нмеччин феодально-католицько реакц. Д100ться вд нього й неповороткому нмецькому Мхелю, який няк не може пробудитися вд багатовкового сну й усвдомити сво реальн нтереси, зображен в дус нового сенсуалзму. Висмюються ним нмецьк полтичн поети передберезневого перхвалу за притаманний м надмр патетики й абстрактнсть деалв, за те, що пднмаючись на крилах пафосу, вони втрачають з поля зору гршну землю. До сучасних вршв входять також поез-декларац (Доктрина, Тенденця, Стривайте, Гмн), у яких Гейне репрезенту для себя як барабанщика революц.


До першого видання збрки Нов поез заходила також поема Нмеччина. Зимова казка, але майже одночасно вона вийшла окремою книгою, до наступних видань збрки Гейне вже не включав. Однак, поява ц поеми разом з Сучасними вршами виправдана, вона не тльки близька до полтично поез Гейне передберезневого пероду, але безперечною вершиною. Поштовхом до написання послужила подорож на батьквщину, до Гамбурга, яку поет здйснив восени 1843 р. Щоправда, з Парижа (точнше, з Гавра) вн добирався до Гамбурга морем, а повертався суходолом через нмецьк мста й земл. Цей зворотний маршрут покладений в базу поеми, але в нй вн обернений, здесь поет мандру вд франко-прусського кордону до Гамбурга. Написана поема вже в Париж на початку 1844 р.


За своми жанровими ознаками цей твр - поема-по-дорож, поема-паломництво, тобто можна вднести до жанрово-тематичного рзновиду, поширеного в вропейськй романтичнй лтератур псля байронвського Чайльд-Гарольда. Але справа в тм, що сам цей сюжет мандрв у поем Гейне значно рол не вдгра. Власне, це лише нить, на яку нанизуються рзнордн епзоди й пасаж. Зображально-наративна сторона в цй поем теж дуже ослаблена, в нй, як в Атта Трол, теж домну субктивно-публцистичний змст, реакц творца на реальност й под тогочасного нмецького життя, т ж вдгуки на сучасн вдносини. Як писав творець у лист до видавця Кампе, поема в дуже нешанобливй особистй форм виража бродння нашо нмецько сучасност. Поема полтична й романтична


Найхарактерншою особливстю ц поеми поднання нищвно сатири й високого позитивного пафосу. Пд час написання Гейне, як нколи, був охоплений очкуванням близько революц, котра малюсенька, як вн сподвався, докорнно змнити Нмеччину, покнчити з пережитками феодального середньовччя, привиди якого постйно переслдують його на нмецькй земл. Ось це очкування близько очищувально бур, з одного боку, загострювало в поем сатиричну критику, надавало й розмаху й впевненост, з иного боку - окрилювало у ствердженн позитивних деалв цнностей. Цей високий тон у розгортанн двох головних взамоповязаних мотивв поеми задаться вже в першй псн, де поет, перетнувши нмецький кордон, слуха псню двчини-жебрачки про земн страждання й потойбчну винагороду, породжену вками рабства, пропону на противагу й чудову псню - псню нову


, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт