дея соборност та незалежност в Укран (за романом Чорна рада)
дея соборност та незалежност в Укран (за романом Чорна рада)
Задать свой вопросОтвет:Украна "тих води, ясн зор" завжди була для загарбникв, сусдв не сусдв ласим шматочком. Постйно частини територ потрапляли пд чиюсь залежнсть, а псля Переяславсько угоди 1654 року вона взагал подлилася надво. Одна частина, Лвобережна Украна, була пд протекторатом Рос, а друга, Правобережна Польщ.
Та завжди знаходилися смлив люди, як прагнули до об'днання, до збереження укрансько державност. Довгий час це не вдавалося. П. Кулш перший у лтератур торкнувся теми козацьких часв, коли геро перенесли центр творчих зусиль з зовншньо боротьби (полтично, релгйно, нацонально) на внутршню боротьбу в Укран. Це отдало можливсть у новому свтл побачити природу козацьких вйн головн причини нацонального розбрату, нацонально трагед.
У роман "Чорна рада" ми бачимо представникв рзних поглядв на соборнсть та незалежнсть Украни. В образ Сомка, наприклад, создатель вдобразив свй деал гетьмана, освченого, талановитого, розумного, здатного сильною рукой об'днати вс земл Украни в самостйну державу, рвну серед нших вропейських держав. Для цього, на думку героя, потрбно було утвердити старшинське панування, тримати в покор голоту, встановити мжкласовий мир, пднести культуру й освту. Але влада так просто до рук не даться. Для цього потрбн хитрсть, дипломатя, особливо вмння згуртувати навколо для себя однодумцв (а Сомка зрадили три його полковники, у яких вн був упевнений), а також подумати про полегшення становища трудового народу, встановлення хоч якихось елементв соцально справедливост. Цього всього не було, на жалко, у замечательного наказного гетьмана, вн програв, поплатившись життям за дею.
Дивться також
"Чорна рада" (повний текст)
"Чорна рада" (скорочено)
Який факт з життя письменника став поштовхом до написання роману "Чорна рада"? (та нш запитання)
Бографя Пантелеймона Кулша
Гине палкий прихильник об'днання розрзнених частин Украни, встановлення автономно республки та утвердження мцно гетьмансько влади полковник-пп Шрам. Його патротизм дивним чином поднувався з зверхнм ставленням до "черн" та запорожцв, а це, у свою чергу, з проповддю класового миру. Про який же мир може йти мова, коли трудовий люд у итог виборв та вон не одержить нчого, крм нового тиску з боку старшини?
ван Брюховецький зумв привернути до для себя всх, на кого йому можна було опертися для здобуття гетьманства запорожцв, простий народ, росйських бояр. Перших пдкупив викраденим з гетьмансько скарбниц срблом, простим поводженням, пдтримкою козацьких звичав; иным обцяв рзн права й пльги, полегшення становища; третм просто дав хабаря. Мети сво добився, став гетьманом, але зовсм не задля де соборност та незалежност Украни, а для власного звеличення та збагачення.
простий люд, запорожц, козацька старшина, як уже нередко бувало, виявилися занадто доврливими до фальшивих обцянок кандидата на булаву та росйського царського уряду. В епоху ванця посилилися кривавий розбрат, тиск пвнчних сусдв та гнт пдневльного народу, який втратив ус права, здобут у визвольнй вйн проти польсько шляхти.
Отже, талановитий письменник у яскравй художнй форм довв сучасникам, нащадкам, що дея соборност та незалежност Украни снувала издавна не була ( не могла бути!) здйснена через неправильний вибр кервникв, полтичних дячв та союзникв, через надмрну доврливсть та роз'днансть.
Изъяснение:
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.