Головн вимоги класицизму: найвище ма бути поставлений розум, якому повинн пдкоритися фантазя почуття як за формою, так за змстом...; стиль повинен бути витончений, але простий вльний вд пафосу й трскучих висловлювань. Нкола Буало-Депрео, поет, теоретик класицизму Помркумо разом. Чому у вроп снували рзн стил одночасно?
Одночасно з бароко у мистецтв широкого розвитку набув новий стиль класицизм. Як явище, вн почався в епоху Просвтництва часу радикальних змн в усвдомленн людських соцальних цнностей правил поведнки в суспльств. На перший план вийшли поняття прав людини, захист цих прав, боротьба за свободу вросповдання слова. У мистецтв класицизм сформувався як антагонстичний напрямок по вдношенню до пишного та вртуозного мистецтва бароко. Главною дею класицизму в мистецтв було звернення до античност як зразка впровадження головних традицй високого Вдродження в сучасному житт.
сторична довдка
Виникнення класицизму пов'язано з талю, яка була центром дейно-теоретичних дослджень в област становлення в архтектур в мистецтв нових принципв. Саме в тал насамперед у Рим були зосереджен основн пам'ятники античност, як протягом столть не переставали впливати на творчсть архтекторв. У середин XVIII ст., в усх кранах вропи, особливо помтно у Франц та Англ, вдзначилося посилення елементв капталзму в економц вдповдно змцнення буржуаз в полтичному житт держав. дейною основою буржуаз була флософя освти. В галуз мистецтва велися пошуки нового стилю, який повинен був вдобразити мету й деали буржуаз. Форми античного мистецтва найбльше вдповдали буржуазним уявленням про новий стиль. Зростаючий нтерес до античност посилив негативне ставлення до бароко. Це було друге повернення вивчення та освоння антично спадщини (перше було в епоху Вдродження). У XVIII ст. на змну деалам епохи бароко, з пишнстю й урочистстю, прибывать новий стиль життя, заснований на природност й простот.
Цьому стилю притаманне сприйняття свту як розумно побудованого механзму, громадянський пафос, вра в силу розуму, чтксть яснсть моральних та естетичних оцнок. Твори класицизму вирзняли логчне розгортання сюжету, стримансть почуттв, рацоналзм (прагнення будувати художн твори на засадах розуму, гнорування особистих почуттв), правильнсть геометричних форм, яснсть простота змсту. Герой творв майстрв класицизму не був вльним у власних дях, а пдкорявся суворим нормам. Серед почуттв на першому мсц для нього були почуття обовязку, тобто суспльн нтереси, як були важливш за особист прагнення.
Класицизм (лат. зразковий) це художнй стиль естетичний напрям в вропейському мистецтв, який уперше заявив про для себя в талйськй культур XVI ст. Батьком цього стилю в архтектур прийнято вважати видатного талйського, венецанського архтектора Андреа Палладо. Свй розквт цей стиль досяга у Франц у XVII ст. У середин XVIII ст. виник новий напрям класицизму академзм, з прагненням до ясност й простоти, вдображенням деалу естественно людяност. У деяких кранах класицизм збергав сво позиц аж до першо чверт XIX ст.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.