Назвть сворднсть творчого свту Верлена у врш "Поетичне мистецтво".

Назвть сворднсть творчого свту Верлена у врш "Поетичне мистецтво".

Задать свой вопрос
1 ответ
Поль Верлен народився в мст Мец у см вйськового нженера. Девять рокв вн навчався у школ Ландр, яку закнчив з дипломом бакалавра словесност. У Париж, куди отчизна перехала псля вдставки батька, юнак записався до унверситету на юридичний факультет. Але облишив навчання, адже професя адвоката його не цкавила. У 1864 роц вн вступив на службу до страхового товариства, потм до мер та до мсько ратуш.

Ще в 14 рокв виявилася його лтературна обдаровансть. У 1863 роц було надруковано його перший врш. Незабаром Верлен приднуться до парнасцв.

2. Виступи учнв з повдомленням про лтературну группу французьких поетв Парнас

3. Слово вчителя

Виходять перш збрки поета Сатурнчн врш та Галантн святкування (або Вишукан свята), на яких позначився вплив ще 1-го лтературного вчителя Верлена Ш. Бодлера.

Верлен одружуться з Матильдою Моте, пдтриму Паризьку комуну. Побоюючись переслдувань, вижджа з Парижа. У цей час знайомиться з юним поетом Артюром Рембо. Упродовж двох рокв вони мандрують кранами вропи. Посварившись з Артюром, Верлен вистрлив з пстолета й поранив його. За що отримав два роки увязнення. У вязниц Верлен намагався переосмислити сво життя, очиститися, повернутися до Бога. Але надто сильними

були його негативн пристраст, щоб утриматися вд нравственного падння.

Як не удивительно, але саме на цей час припадають найвизначнш поетичн досягнення виходять друком збрки Романси без слв, Мудрсть, Издавна нещодавно, серя статей Проклят поети та н.

з середини 1880-х рокв поета переслдують хвороби. Але вн створю чимало нових поетичних зброк Кохання, Паралельно, Присвяти та н., автобографчну прозу, пси. Клька разв вн подорожу до Ндерландв та Бельг з програмою публчних виступв.

У 1896 роц поета не стало.

На початку свого творчого шляху поет захоплювався парнасцями, як пропагували мистецтво для мистецтва, культ краси та витончену складнсть врша. Але повол вибудовувалася власна, самобутня творча манера. За словами лтературознавця Д. Нали-вайка, вона яскравим втленням поетичного синтезу мпресонзму та знакзму. З одного боку, Верлен прагне виразити миттв враження, вдтворити у нюансах та напвтонах швидкоплинне почуття (мпресонзм), а з ншого нада цьому враженню знакчних, узагальнених значень, вибудову систему вдповдностей мж зовншнм внутршнм свтами (знакзм).

4. Виразне читання поез П. Верлена Поетичне мистецтво

5. Обмн враженнями, евристична бесда

Яку найпершу вимогу ставить создатель до поетичного слова?

Як ставиться автор до чтких, ясних барв, що пропону?

Що говорить поет про порушення заморочек сьогодення, наскльки вони, на його думку, сумсн з поезю?

Як автор ставиться до прийомв риторики, рим, з чим х порвню? Знайдть це у текст.

Який змст вклада, на вашу думку, поет у слово лтература?

Випишть з врша поняття, що протиставляються, прокоментуйте х.

6. Слово вчителя

Врш П. Верлена Поетичне мистецтво став поетичним манфестом знакзму. Написаний 1874 року, а надрукований 1882. Найперше музика у слов такою головна теза поета. Поняття музикальност вн тракту досить широко. Це подолання

в поез всього, що заважа лричному самовираженню: законв логки, звичайних форм вршування, точност змсту. Поет, за Верленом, медум, яким керу нтуця, а не логка.

У цьому ж роц (1874), крм Поетичного мистецтва, вийшла збрка П. Верлена Романси без слв, що складаться з трьох роздлв: Забут арти, Бельгйськ пейзаж та Акварел.

Серед девяти забутих арт (арта мала аря, ординарна за викладом псенним нравом мелодя) найвдомшою поезя Так тихо серце плаче (переклад М. Рильського).

7. Виразне читання поез П. Верлена Так тихо серце плаче

8. Обмн враженнями, евристична бесда

Який настрй навю ця поезя?

Про що цей врш про природу чи стан людсько душ?

Як принципи творца, проголошен в поетичному мистецтв, вдбилися у твор?

9. Слово вчителя

За удаваною простотою врша простежуться велика майстернсть творца, його новаторство, вдкриття поез душ. Верлен використову все багатство фонетики французько мови, що виклика труднощ у перекладачв. Поет обширно використову ал-

терацю (повторення одних тих же приголосних), асонанс (повторення однакових голосних), гру однокорнних слв, тавтологчн рими-повтори. Складна система римування поднуться з простим розмовним синтаксисом: речення коротк, нередко неповн, це вигуки

та скарги: О хлюпотння зливи по крвлях, по земл!, З вдчаю хоч ори! Печалюсь без обстоятельств (здесь отдал переклад М. Лукаша). Гнучкост реченням дода такий прийом, як перенесення рядка:

Любов й зненавиди нема, а дтись нде!

У врш всього шстнадцять рядкв, а розкривають поезю цло душ.


, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт