Схарактеризуйте особливост укранського бороко
Схарактеризуйте особливост укранського бороко
Задать свой вопрос1 ответ
Семён Рушков
ВСТУП
Культура бароко в Укран охоплю другу половину XVII - XVIII ст. Порвняно з Захдною вропою стиль бароко в Укран поширився з значним запзненням. Мали мсце й особливост. Елтарн мотиви в укранському бароко були притаманн лише лтературному процесу, вс ж нш види барокового мистецтва - досить демократичн сюжетно, з використанням традицй народно творчост.
Укранське бароко утверджувало образи, як характеризували колективн, суспльн, нацональн риси народу в цлому. До естетичних особливостей укранського бароко можна вднести багатобарвнсть, контрастнсть, мальовничсть, посилену декоративнсть, динамзм головне - небачену вигадливсть форм. Свтоглядн засади укранського бароко втлились в образ Украни у вигляд одягнено в порфру короновано Дви, яка просить заступничества у митрополита кивського осафа Кроковського (гравюра .Щирського "Всенародне празднество").
Укранське бароко XVII ст. нердко називають козацьким, оскльки саме козацтво було носм нового художнього вкусу. Вдомо чимало видатних творв архтектури живопису, створених на замовлення козацько старшини. Але козацтво не лише споживало художн цнност, виступаючи в рол багатого замовника. Як велика вйськова значна суспльно-полтична сила, воно виявилося здатним до творення власного культурного та естетичного середовища, виступаючи рушм духовного життя й творцем самобутнх художнх цнностей. Козацтво вдягло дерев'яну церкву у камнь, прикрасило орнаментальним та рослинним декором. Першою такого типу спорудою стала Миколавська церква (1668) в Нжин на Лвобережж.
1. АРХТЕКТУРА УКРАНИ В ЕПОХУ БАРОКО
В укранськй архтектур стиль бароко поширються з II половини XVII ст. досяга свого розквту у XVIII ст., набираючи яскраво виражених нацональних рис. Вже наприкнц XVII ст., переважно в Кив та його околицях, з'явилися будови, позначен рисами стилю бароко, але хня мальовничсть, нтимна теплота докорнно вдрзня х вд бароко захдновропейського. Нов форми укрансько архтектури виникли на основ давнх багатих традицй народно дерев'яно давньорусько архтектури, увбравши багатовкове багатство укранського зодчества. Архтектура укранського бароко - це концентрований матеральний вияв "психчного стану", того гармонйного свтогляду, на який здатна наця у часи високого духовного злету, а той злет невд'мний вд усвдомлення особисто нацонально свободи.
Хрещат дерев'ян храми - типове явище в народному будвництв. Цей тип споруд був настльки вдосконалений, що кожна з таких церков явля собою справжню перлину архтектури в розумнн як гармонйно й логчно композиц, так окремих форм та деталей. До трибанних церков з тридльним заложениям належать Покровський собор у Харков (1680), дв церкви Киво-Печерсько лаври, собор у Ромнах та Сумах.
Досконалших мистецьких форм досягли п'ятибанн храми. До перших таких будов належать церква Адама Кисля в Нискиничах на Волин (1653) та перебудова Спаса на Берестов в Кив за часв П. Могили (1638-1643). Розвинен бароков форми втлились у спорудах Киво-Печерсько лаври -церквах Усх Святих (1696-1698) та Хрестовоздвиженсько, собор Св. Георгя Видубицького монастиря (1672-1674), Преображенсько церкви в Прилуках (1716), собор в Нжин тощо.
.
, оставишь ответ?
Похожие вопросы
-
Вопросы ответы
Новое
NEW
Статьи
Информатика
Статьи
Последние вопросы
Игорь 14 лет назад был на 8 лет моложе, чем его
Математика.
Два тела массами m1 и m2 находящие на расстоянии R друг
Физика.
В сосуде 4целых одна пятая литр воды что бы заполнить сосуд
Математика.
Двум малярам Диме И Олегу поручили выкрасить фасад дома они разделили
Разные вопросы.
найти порядковый номер 41Э если в ядре 20 нейтронов
Разные вопросы.
в ряду натуральных чисел 3, 8, 10, 24, … 18 одно
Математика.
Предприятие по производству с/хоз продукции на производство затратило 3527000 руб Валовый
Разные вопросы.
Математика, задано на каникулы. ВАРИАНТ 1004
НОМЕР 1,2,3,4,5,6,7,8.
Математика.
Имеются три конденсатора емкостью С1=1мкФ, С2=2мкФ и С3=3мкФ. Какую наименьшую емкость
Физика.
Из точки м выходят 3 луча MP MN и MK причём
Геометрия.
Облако тегов