кого й чому в 20-т роки ХХ столття менували "епонами укрансько

Кого й чому в 20-т роки ХХ столття менували "епонами укрансько буржуазно нтеленц",а в 30-т роки ХХ столття "махровими буржуазними нацоналстами"

Задать свой вопрос
1 ответ

Так називали групу кивських неокласикв.


До не у 20-х роках XX ст. належали М. Зеров, Юрй Клен (О. Бургардт), М. Драй-Хмара, П. Филипович, М. Рильський. 


Неокласики проголошували свою прихильнсть до "чистого мистецтва" та де самоцнност форми, интенсивно використовували у сво творчост античн теми та сюжети, мфологчн образи та мотиви. В той же час кожен з неокласикв був митцем з власним неповторним стилем. 

У свой творчост неокласики, як могли, уникали тем, пов'язаних з революцю. Тому навть в лберальн 20- роки вони пддавалися критиц, а з початку 30-х почалося цькування. Вже у 1925-му роц у червневй постанов ЦК КП(б)У у справ художньо лтератури неокласикв згадано як реставраторв старого буржуазного ладу.

У статт в Лтературнй енциклопед (19291939 рр.), що писалася на початку 1934 р., укранськ неокласики (назван М. Зеров, П. Филипович та М. Рильський) були назван буржуазно-нацоналстичною течю в укранськй лтератур, яка виникла ще до революц. Квським неокласикам ставили в провину так риси як втеча вд революцйно дйсност в деалзоване феодально-буржуазне минуле у звязку з цим канонзаця архачних класичних форм ... орнтаця на культуру буржуазно вропи. У статт х також звинувачували у деалзм, ескапзм, формалзм, використанн формалстичного способу з метою заперечення революцйно дейност лтератури й утвердження буржуазно-нацоналстично деолог.

Так до ц лтературно теч прилпили ярлик махров буржуазн нацоналсти. Наслдки були передбачуваними. 

М. Зеров, П. Филипович, М. Драй-Хмара були заарештован в 1935 р. х звинувачували в приналежност до тамно контрреволюцйно органзац на чол з  М. Зеровим, в шпигунств, у пдготуванн замахв на представникв уряду та парт. А М. Зеров був розстрляний у 1937 роц, у тому ж роц загинув на Соловках П. Филипович, а через два роки   у концтабор на Колим помер М. Драй-Хмара.


Подробнее - на Znanija.com - znanija.com/task/2876017readmore

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт