Врш Мй дух як нч вдноситься до циклу врейськ мелод, Байрон створив його пд враженням вд Ветхого Завту Ббл, якою тод захопився. Вдом бблйн стор зацкавили х стльки драматизмом зображених подй, скльки почуттями пристрастями, що вирують в душах бблйних геров. Поет переспвав старозавтн стор, наповнивши х суто романтичним духом, настроями самотност, вдчаю мужност випав у важких випробуваннях, посланих долею. Цей цикл близький до схдних поем. Лричний герой нби хоче висловити бль свого серця, споглядаючи руни колишнх деалв радощв.
Сюжетною основою врша Мй дух як нч сторя старозавтних короля Саула спвака Давида. За бблйною традицю Саул уособлення правителя, який отримав владу Божою волею, але став неугодним Господу, тому що вдвернувся вд нього. Спочатку вн навть вдмовляться вд царсько пошани, сам працю на власному пол, а потм прибира соб все бльше владних повноважень навть переста визнавати божественну волю. Бог, вдркшись вд Саула, проявля прихильнсть молодого пастуха Давида, благовидного блявого юнака. Саул наближа хлопця до себе. Його душу терза злий дух, якого можуть вдгнати тльки чарвн звуки Давида арфи. За бблйною традицю саме Давид вважаться творцом Книги псалмв ( Псалми Давидов) гмнв, звернених до Хозяева, тому його слово псню чу Бог. Юний поет заприятелював з сином Саула одружився з його донькою. Перемоги на поле бою зробили спвака надзвичайно популярним в люд. тод Саул задумав вбити юнака, навть не пдозрюючи, що загине сам, а Давид псля його смерт стане царем.
Врш Байрона це звернення-монолог Саула до Давида. Його душа, знемагаючи вд неймоврного страждання: Його дух, як нч; а серце розрветься через пытки, так як доверху наповнений важкими видами. Нщо не може втшити царя, крм священного звуку арфи, адже вона знаходиться в руках спвака, чи псн люб Господу. Чому прагне Саул: веселощам, задоволенню або ще бльшй влад? Н, вн хоче переконатися, що його душа живая, що не скамянла, адже вн ще здатний чути арфи голос. Вн прагне, щоб священна псня розбудила в серц надю, щоб сльози полилися з його глаз:
Ще надя в серц спить,
розбудить дорогий спв.
Сльоза як вона втече,
Поки мозок мй не згорв.
Але взыскательно неясно грай.
Додай жалю в свй перший звук.
Молю для тебя, заплакати дай,
накше розпадеться серце з пыток.
Цей мотив плачу (скорботи) характерний для лрики романтикв, адже вн эмблемой живо чутливо душ, ознакою життя духу. Похмурий настрй врша пдкреслено низкою ключових слв: нч, пытки, сльоза, образа, шкода, страждання.
Сюжетну основу врша поет нби виносить за дужки. Н натяку на конкретну особистсть чи яксь сторичн реал нема. Перед нами виника скорботний образ особистост, який мужньо переносить неймоврн пытки, прагнучи певного просвтлення, яке може дати й музика (мистецтво). З тексту врша нам невдомо, вд чого стражда лричний герой, чому його душ так важко, що його серце може розрватися вд страшних мук. Це певне абстрагування вд бблйно стор перетворило врш на образ-алегорю стражденнй душ, яка прагне спокою умиротворення, але вже нде не може його знайти
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.