трагзм вида Гамлета

Трагзм вида Гамлета

Задать свой вопрос
1 ответ

Вльям Шекспр генальний поет та драматург епохи Вдродження. У його комедях, трагедях вдобразилися не тльки проблеми, притаманн часу, особливо актуальн для людини Ренесансу, а й проблеми загальнолюдськ. На мою думку, для глибшого розумння творв Шекспра необхдно почати з психологчних та свтоглядних особливостей епохи, у яку вн живой та творив сво драми. Свт розхитався, сказано в Гамлет. справд, це був перод формування принципово нового ставлення людини до життя та до само себе. Згадаймо деяк факти з стор лтератури: ми добре памятамо, як страждали геро антично лтератури, пдкорен дол, фатуму, позбавлен вльного вибору. Так само пдкорялися певним границам геро Середньовччя: жорстк правила етикету, жорстка регламентаця усього життя, беззаперечне пдкорення будь-яким догмам релг.

У часи Ренесансу людина опиняться у принципово новенькому становищ: вона ста мрос усх речей (нехай цей вислв було сформульовано за античност, але за часв Вдродження вн по-справжньому втлився в життя). Людина отриму право вибору Здавалося б, це воля? Свобода вибору та сама омряна свобода особистост, свобода духовна! Але ж найчастше цей вибр ставав тягарем, що важким каменем лягав на душу, пд тиском якого ламалися дол, не витримавши вдповдальност за власний вибр, заплутавшись у власних сумнвах та побоюваннях. Ало не тльки свобода вибору тисне на ренесансну людину: свт не просто хитаться, вн трагчно розколються навпл. На деальне та дйсне, цей деал видаться недосяжним, настльки недосяжним порвняно з жорстокою дйснстю, сповненою брехн та зрадництва, що можна й впасти у вдчай
Готуючись до написання цього твору, я довго розмрковував над образом Гамлета. щоразу я не мг дбрати потрбних слв, аби схарактеризувати його образ. А ще ловив для себя на думц, що сприймаю цього лтературного персонажа як людину, яка дйсно колись жила

Гамлет видаться мен настльки складним, багаторвневим образом, що важко дати бодай одну однозначну характеристику. У жодному раз його вагання, його сумнви не здаються мен ознакою слабкост (таку думку висловив дехто з мох однокласникв). Навпаки: сумнви Гамлета, його душевн вагання, на мою думку, показником гострого розуму та високих моральних принципв.

За часв античност толика людини, на думку само ж людини, була визначена наперед. Це позбавляло вибору, але ж знмало вдповдальнсть. Якби хтось, окрм Гамлета мг дати йому вдповдь: Бути чи не бути? Цей монолог став шедевром свтово лтератури, не тльки лтератури флософ. Гамлет весь час шука вдповдь на це питання, бо в ньому саме свтосприйняття людини, життва позиця. Свт розхитався, Гамлет вважа свою мсю поновити рвновагу, але хба може вн, одна людина, з цим впоратися? Це завдання по-справжньому непросте, але ж не втручатись у свтову боротьбу добросердечна злобна вн не може.

Трагедя Гамлета не стльки в тому, що вн поставив соб недосяжн цл, а в тому, що не будь-який спосб х досягнення видаться йому чесним. Гамлет не вбива свого свирепого ворога пд час його молитви, ми розуммо, що змнити свт, перемогти злобно ншим злобном неприпустимо для Гамлета. Вн вагаться мж дю та рефлексю, боться вчинити ошибочно, допоки вн не збагнув механзмв, як лежать в основ свтобудови, але ж хба можливо х зрозумти? Але й бездвсть пригнчу Гамлета Мен здаться, що навть уважний читач не зрозум цю складну постать до кнця, не можна одразу сприйняти ус проблеми, покладен автором в базу цього образу.

снують книги, як можна перечитувати багато разв, щоразу вдкриваючи для себе щось нове, дивуючись з власно неуважност. Мен здаться, що Гамлет саме таким твором. Прикро, що я так не змг до кнця зрозумти образ Гамлета Я постйно повертаюсь до тексту, може, я випустив щось: якусь важливу думку, якусь деталь?

Образ Гамлета втлення флософських шукань усього людства. Як на мене, неможливо розвязати ус питання, поставлен Гамлетом не те що в одному учнвському твор, а й протягом цлого життя. Я можу хба що окреслити х, сформулювати вже не метафорично, а прямо, аби шукати вдповд потм, протягом, можливо, багатьох рокв

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт