характеристика и темперамент человека

Черта и характер человека

Задать свой вопрос
1 ответ

Назви основних типв темпераменту (сангвнк, флегматик, холерик, меланхолк) збереглися вд часв Гппократа, ними користуються в сучаснй психолог. Кожному окремому типу темпераменту притаманн сво характерн особливост.

Сангвнк - людина з сильною, зрвноваженою, жвавою нервовою системою. Вн ма високу швидксть реакц, його вчинки обмркован. Завдяки життрадсност сангвнку властива висока опрнсть труднощам життя. Вн обожать жарт, нередко 100 органзатором, душею компан. Жвавсть нервово системи обумовлю мнливсть його почуттв, прихильностей, нтересв, поглядв, високу пристосовувансть до змн умов життя. Це товариська людина, що просто вступа в контакт з новими людьми, тому в не широке коло знайомств, хоча вона не вдрзняться сталстю в сплкуванн прихильностях. Сангвнк - продуктивний дяч, але злее тод, если в нього цкава йому справа, тобто при постйному збудженн. У протилежному випадку вн 100 нудним, млявим, вдволкаться. Сангвнк легко переключаться з одн справи на ншу. У стресовй ситуац д активно, зберга самовладання. Сангвнки найпродуктивнш в бот, яка потребу швидко реакц водночас зрвноваженост.

Флегматик - людина з сильною, зрвноваженою, але нертною нервовою системою. Внаслдок цього на зовншн впливи реагу повльно, неговркий. Емоцйно зрвноважений, його важко розсердити, розвеселити. Настрй стабльний, рвний. Навть при серйозних непримностях флегматик залишаться зовн спокйним. Флегматик ма високу працездатнсть, добре опираться сильним тривалим подразникам, але не здатний швидко реагувати в несподваних важких ситуацях. Вн вол закнчити одну справу тльки потм братися за нше. Флегматик стратегом, тому вн постйно звря сво д з перспективою. Флегматик не обожать змнювати звички, розпорядок життя, боту друзв. Вн важко повльно пристосовуться до нових умов; нердко довго коливаться, приймаючи ршення, але, на вдмну вд меланхолка, обходиться без сторонньо допомоги. Флегматикам пдходить бота, яка вимага методичност, тривало працездатност й холоднокровност.

Холерик - це людина, нервова система яко визначаться перевагою збудження над гальмуванням. Через це вона дуже швидко реагу на зовншнй вплив, причому нередко нерозважно. Холерик нетерплячий, если захоплються, то його важко зупинити. Чекання здатне вивести його з себе. Вн виявля поривчастсть, рзксть рухв неприборкансть. Сила нервово системи дозволя холерику в критичн моменти працювати довго невпинно. У цей час його здатнсть до концентрац сил дуже високою. Однак незрвноваженсть нервових процесв холерика визнача циклчнсть у змн його активност бадьорост. Чергування позитивних циклв пдйому настрою й енергйност з негативними циклами спаду, депрес обумовлюють нервнсть поведнки самопочуття, пдвищену схильнсть до невротичних зривв конфлктв. Взагал мнливсть - отличительна риса холерика, тому завбачити, як поведеться холерик у новй обстановц, дуже важко. Для холерикв характерна циклчнсть у бот.

Меланхолк - людина з слабкою нервовою системою, яка ма пдвищену чутливсть навть до слабких подразникв, а сильний подразник може викликати в не зрив, розгубленсть. Саме тому в стресових ситуацях (почивает, змагання, небезпека) результати дяльност меланхолка можуть погршуватися в порвнянн з спокйною звичною обстановкою. Його пдвищена чутливсть приводить до швидкого стомлення й падння працездатност, а для вдновлення сил йому потрбний досить тривалий вдпочинок. Навть незначний привд може викликати в нього виду, сльози. Вн нередко бува подавленим, невпевненим у соб, тривожним; у нього можуть виникнути невротичн розлади. У звичних обставинах меланхолк може бути контактним, успшно виконувати доручену справу, але вн замкнений при зустрч з новими людьми, нершучий у нових ситуацях. Володючи високою чутливстю нервово системи, меланхолки нердко мають яскраво виражен художн й нтелектуальн здбност.

Проте, помилкою було б вважати, що кожен з нас може вднести для себя до одного з основних типв темпераменту, оскльки в чистому вигляд вони трапляються досить рдко. Набагато частше можна зустрти рзн поднання означених типв з деякою перевагою 1-го з них за тих чи нших життвих обставин. У таких випадках мова йде про промжн форми або перехдн типи, як можуть бути наслдками природних задаткв або утворюватися з основних типв протягом життдяльност ндивда.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт