пристосування рослин до аква серидовищаПОМОГИТЕ ПОЖУЙСТА СРОЧНОООО

Пристосування рослин до аква серидовища
ПОМОГИТЕ ПОЖУЙСТА СРОЧНОООО

Задать свой вопрос
1 ответ
У залежност вд морфоанатомчних особливостей водних рослин, як можна враховувати при визначенн стану боценозу видляють так групи:
1. Гдатофти занурен у воду. Вони одержують не всю кльксть сонячного промння, бо частина його вдбиваться або поглинаться водою. Вдповдно гдатофти тю або ншою мрою тньовитривалими. Цим зумовлена збльшена поверхня органв, особливо листкв, порвняно з загальною масою. У звязку з тим, що у вод малюсенько розчиненого кисню у гдатофтв утруднений газообмн. Однак у их добре розвинен мжклтинники, як сприяють регулюванню газообмну. Гдатофти мають дуже спрощену анатомчну будову, у них судини слабко розвинен або зовсм нема, воду сприймають всю поверхнею тла. На поверхн епдерми кутикули нема або вона занадто тонка, щоб не створювати перешкоду в надходженн води до клтин.
2. Гдрофти звичайно ростуть по берегах водойм, напвзанурен у воду. Пдземна частина рослин (кореневища корен), а також бльша частина стебла занурен у воду. Гдрофти, як гдатофти, мають систему добре розвинених мжклтинних промжкв, крзь як здйснються постачання кисню до органв, як знаходяться у вод рунт водойми.
3. Ггрофти - це рослини, що пристосован до росту в умовах надмрного зволоження, переважно атмосферного. Листки х вкрит узким шаром кутикули, продихи розташован на рвн основних клтин епдерми, наявнсть тонкостнних живих розсяних волоскв, а також широких мжклтинникв - забезпечу досить активну поверхню випаровування.
Проживання у водному середовищ зумовило особлив риси органзац водних рослин. В загальному до основних пристосувань вищих рослин до аква методу життя належать:
- Водн рослини не потребують опорних елементв, тобто у их недорозвинен або вдсутн судинн пучки, як у деревин наземних рослин.
- Редукця коренево системи або змна функц.
- Порвняно низька температура води виклика пригноблення статевого процесу, тому у их переважа вегетативне розмноження.
- Розвиток системи повтряних порожнин аеренхма, сприя полпшенню газообмну пдтримц рослини в плаваючому стан.
- Большой розвиток поверхн тла по вдношенню до маси, що виражаться в наявност перистого, розтнутого листя, тонких, довгих стебел або ж широкого, але дуже узкого листя.
- Листя занурених водних рослин позбавлен продихв, зате х поверхня проникна для газв весь газообмн йде через не. Кльксть продихв в порвнянн з наземними видами збльшена.
- У деяких видв серед клтин епдермсу та нш, зван гдропорами, що мають бльшу проникнсть води. У лататтвих, крм того, особлив клтки - гаустор, розташован на нижнй сторон листа, здатн нтенсивно поглинати живильн речовини запасати масло.
- Гетерофля, рзнолиснсть, це явище, коли на однй рослин розвиваються як типово пдводне листя, так типово повтрян з рядом переходв (настурця, стрлолист, вех).
- Видлення слизу особливими залозками перешкоджа вилуговуванню з рослин живильних речовин, а також захистом при тимчасовому пересиханн водоймищ.
- Переважна бльшсть вищих водних рослин - багаторчники. При зимуванн частина видв цлком опускаться на дно водоймища, бльшсть зиму у вигляд кореневищ, бульб або зимуючих бруньок (турионв).
 Наявнсть стйкого механзму гомеостазу дозволя вищим водним рослинам захоплювати значн територ мати широке географчне розповсюдження. Так види створюють популяц, пристосован до крайнх умов ареалу, до значних коливань свтла, температури, залежност вд концентрац газв, .

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт