властивость торфа 3 клас, стан, колр, и т, д
Властивость торфа 3 клас, стан, колр, и т, д
Задать свой вопросластивост торфу та застосування його це тема цкава для кожного садвника, тому що торф заходить до складу багатьох видв грунту, який готують для вирощування рослин. Садвники завозять до себе на длянку торф машинами, збираючись з його допомогою пдвищити врожайнсть.
Торф розкидають пд дерева, пд кущ, на грядки, розраховуючи на неймоврний урожай, але, як верховодило, х очкування не виправдовуються. А вдбуваться це тому, що торф складаться в главному з розкладання рослинних залишкв, в яких поживних речовин знаходиться тльки азот, близько 2 вдсоткв.
З цього азоту рослини засвоюють не бльше 5 вдсоткв, тобто з вдра торфу засвоються рослинами близько 10 г азоту. Цю цифру можна збльшити в три рази, якщо торф прогрвати до температури 60 градусв, що робиться при компостуванн.
Видобутий в рзних родовищах торф дуже вдрзняться за свом складом. Вн може мстити рзну кльксть рослинних решток мнеральних речовин, мати рзну кислотнсть, ступнь розкладання вологомнсть.
Розповдаючи про властивост торфу та застосування його, не можна не згадати про те, що в ньому зустрчаються у больших клькостях токсичн для рослин речовини. Вони знаходяться в погано провтрених свжоздобутих торфах. Якщо такий торф внести безпосередньо перед посадкою або посвом, це може негативно позначитися на врожайност рослин.
Властивост торфу його застосування мало позначаються на поживност грунту, хоча полпшуться структура рунту за рахунок збльшення вмсту органчних речовин. Псля внесення торфу грунт 100 бльш повтро водопроникно, збльшуться рихлсть.
З сказаного слд, що необхднсть внесення торфу як добрива залежить вд стану грунту. Якщо грунт окультурена, в нй досить дерну (мстить 4-5 вдсоткв) ма вдмнний механчний склад для рослин, то вносити торф в такий грунт непроизводительно.
Врожайнсть пщаного та глинистого рунту збльшиться при внесенн торфу мнеральних речовин, якщо в такому грунт малюсенько органчних речовин. Вносити торф у грунт можна в будь-який час року, навть по снгу, причому в будь-якй клькост. Грунт перенаситити торфом неможливо.
Так для доведення вмсту органчних речовин у дерново-пдзолистих рунтах до необхдних 4-5 вдсоткв, потрбно внести на 1 кв. м 5 вдер торфу. Для пдтримки в подальшому потрбного складу грунту, слд в рк вносити 0,3 кг торфу на кв. метр.
Торф дуже добре пдходить для будь-яких грунтв в якост мульч, особливо на важких грунтах, де псля дощу утворються крка. Торф заходить до складу рзних рецептв рослинних грунтв, як використовують у поднанн з перегном, тирсою, дерново землею ншими компонентами для парникв теплиць.
Властивост торфу його застосування виявилося дуже ефективним при виготовленн торфофекальных компоств. Так компости мстять пдвищений вмст поживних речовин, але по сантарним нормам вносити це добриво можна тльки через рк псля закладки.
Торф ма пдвищену кислотнсть, тому разом з ним для нейтралзац потрбно вносити доломтове або вапняне борошно, 4-5 кг на 100 кг торфу.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.