що i хто,на твою думку,загрожу снуванню тварин?

Що i хто,на твою думку,загрожу снуванню тварин?

Задать свой вопрос
1 ответ

Тваринний свт вдноситься до вдновлюваних природних ресурсв. Однак для збереження х здатност до вдновлення потрбн конкретн, не порушен людиною, природн умови, де вдновн процеси вдбуваються з певною швидкстю. У наш час темпи витрачання вдновлюваних ресурсв можуть бути такими, що не вдповдають темпам х вдновлення. Надмрне витрачання вдновлюваних ресурсв може призвести до х виснаження. Прикладом може бути виснаження рибних ресурсв. Тривалий час снувала думка, що х ресурси невичерпн. Сьогодення показало, що ця думка виявилася помилковою.

 

Порушення та деградаця мсць перебування спричиня найбльш негативний вплив на вс групи тварин. Вн загрожу 67 % загально клькост всх рдксних зникаючих видв тварин. До цього фактора вдносяться нтенсифкаця ведення сльського господарства; вирубування лсв; будвництво мелоративних споруд та осушувальна мелораця; випалювання рослинност та антропогенн лсов пожеж; розширення забудови; природн явища.

Вирубування лсв, розорення степв, осушення болт, спорудження водосховищ, каналв, прокладання автошляхв та залзниць, лнй електропередач, побудова мст, промислових обктв, розробка корисних копалин вдкритим методом тощо докорнно змнюють екосистеми. Для тварин, що пристосовувалися до певних разумов протягом тисячолть, так рзк змни виявляються несприятливими, вони або повнстю зникають, або ж стають рдксними.

Найчастше змни в екологчних системах вдбуваються повльно, малопомтно, однак вплив х на тваринний свт в кнцевому результат значний.

Хмзаця сльського господарства виклика змну генетичних, фзологчних, бохмчних та нших функцй живих органзмв. Пестициди призводять до зменшення клькост тварин на больших територях. Установлено, що кльксть отрутохмкатв в органзм тварин збльшуться по ланцюгу живлення. Слд також зазначити, що теплокровн тварини (ссавц, птахи) менш чутлив до пестицидв, нж холоднокровн хребетн (риби, плазуни та земноводн).

Дуже страждають вд пестицидв корисн безхребетн тварини, зокрема, дощов червяки, комахи-запилювач та н.

Забирання води для зрошення полв виклика загибель малькв риб. З поливних земель можуть зникнути сухолюбн тварини.

Вдом численн випадки загибел тварин вд сльськогосподарськотехнки.

Рзн д - рибальство, обробка сльгоспугдь, заготвля дров, рекреацйне навантаження - розлякують тварин, особливо це небезпечно в перод розмноження.

До серйозних екологчних наслдкв призводить забруднення атмосферного повтря водойм вдходами промислового виробництва, стчними водами комунальних пдпримств. Екологчним лихом для водно фауни ста забруднення морських екосистем нафтою нафтопродуктами.

Величезна кльксть тварин гине пд колесами автомоблв на больших автомагстралях, загрозою для птахв лтаки та рзн висок споруди, високовольтн лн електропередач.

Спорудження гдротехнчних споруд ускладню чи навть зовсм унеможливлю снування багатьох видв цнних промислових риб, а також виклика нш негативн екологчн наслдки, як нередко не враховуються пд час проектування таких обктв.


Зникнення видв вважаться природним процесом, за палеонтологчними даними середня швидксть цього процесу - один вид за столття. Але за останн 200 рокв швидксть зникнення видв зросла мнмум в 40 разв. У всх життвих форм масштаби вимирання в 100-1000 разв бльше статистично очкуваних; ця швидксть зникнення видв прямо повязана з деструктивним мнливим впливом людства на природу Земл.


 П

Одню з форм скорочення видв браконьрство. Браконьрство - це незаконне добування тварин, у тому числ риби. Форми браконьрства можуть бути рзними, найчастше це добування риби забороненими засобами знаряддями виловлювання. Формами браконьрства виловлювання риби в заборонених мсцях, виловлювання нестатевозрло риби та пд час розмноження (нересту); добування тварин, що занесен до Червоно книги Украни.

Соцальна небезпека браконьрства дуже велика: воно завда шкоди охорон природи ресурсам промислових тварин, пдрива процеси х вдтворення, знижу економчний потенцал мисливського рибного господарств.


Найбльше значення серед вдтворюючих заходв ма штучне розведення риб - одна з основних галузей рибного господарства. Важливе значення ма ставкове риборозведення - так розводять коропа, сазана, карася, далекосхдного блого амура, товстолобика. Отже, в збереженн рибних багатств першорядну роль вдграють ведення нтенсивного планового рибного господарства та всебчна охорона водойм. Пдпримства, установи та органзац зобовязан виконувати вимоги, передбачен ст. 26 Закону Украни, а також здйснювати за погодженням з органами Мнстерства охорони навколишнього середовища Украни та Державного комтету Украни з рибного господарства рибно промисловост рибоохоронн та меморативно-технчн входи, що забезпечують полпшення стану водойм разумов вдтворення риби та нших водних органзацй.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт