Явища в житт рослин наступають тод, коли закнчуться довга снжна зима. Цей перод найбльш яскравий прекрасний у природ. Набрякл бруньки на деревах чагарниках перетворюються в молод листочки. Цкаво, що дерева та чагарники деяких видв цвтуть ще до того, як розпуститься листя рослин.
У зон помрного клмату ранньою весною (вже на початку квтня) цвтуть вльха лщина. У их як тичинков, так маточков квтки розташован в рзних суцвттях, але на однй рослин. Ц рослини об'днують у групу однодомних. Перехресне запилення здйснються за допомогою втру, если листя на деревах чагарниках ще не розпустилися. Завдяки цьому, перешкод для перенесення пилку з тичинкових квток на рильця маточкових нема.
Ще одне явище в житт рослин - це если в кнц квтня в середнй смуз Рос в лсах цвтуть рзн верби. Вони мають гарн суцвття жовтого кольору з сильним примним ароматом. Ц тичинков суцвття знаходяться на одних рослинах цього виду. А маточков свтло-зелен квтки на нших примрниках цього ж виду верби. Ц рослини вдносяться до дводомних, так як у их маточков тичинков квтки розташовуються на однй рослин. У цьому випадку запилення здйснються за допомогою комах. Цлий денек бджоли джмел лтають бля сережок верби, накопичуючи солодкий нектар в той же час обпилити маточков квтки пилком з тичинкових. У цей час бджоли роблять перший збр, тому бджоляр ставлять вулики з омшаннка.
Серед травок'янистих рослин ранше всх цвте мати-й-мачуха на берегах рчок, на обривах стрмких схилах. Суцвття ц рослини представляють собою кошики подбн суцвттям кульбаби, але менших розмрв. Удобно з-пд снгу виростають стебла мати-й-мачухи з розташованими на их суцвттями. Також на стеблах помтн коричнев лусочки - недорозвинен листя. Через деякий час псля дозрвання розсювання плодв ранн пагони мати-й-мачухи гибнуть, а х змнюють пагони з большим листям, як зверху мають гладку структуру, а знизу покрит густими блими волосками.
Спробуйте прикласти до шкри по черз нижнй та верхнй боки листа, в першому випадку ви вдчуте тепло, а в другому - холод. Це объясню, чому люди з давнх часв називають цю рослину мати-й-мачуха. У лтнй перод в листках рослини утворюються органчн речовини. х припаси збергаються в довгих великих кореневищах. Завдяки цим вдкладенням, на наступний рк у березн формуються квтков пагони.
У бльшост весняних рослин квтки з'являються до того, як розпуститься листя на деревах. Ц рослини накопичують органчн речовини в пдземних частинах - цибулинах, кореневищах, бульбах. Так припаси необхдн для утворення квток, плодв насння. До рослин, квтучим навесн, вдносять анемони, медунку, конвалю (це рослини з кореневищами), чистяк люетичнй, ряст (утворюють бульби), гусяча цибуля, тюльпан (цибулинн рослини).
Нередко серед рослин, що цвтуть ранньою весною, зустрчаються екземпляри з кратким перодом життя. Примром, чистяк звичайний з'являться у березн на вологому грунт серед чагарникв. Если снг розтане у квтн, у чистякв розпускаються листя квтки зеленоватого кольору. А вже в травн надземн органи рослини в'януть гинуть. Залишаються живими тльки пдземн органи рослини. Це бульби, що представляють собою перетворену кореневу систему з накопиченими органчними речовинами. Крм цього, у грунт потрапляють бульби, що з'явилися у пазухах листкв на стебл. Так бульби все лто перебувають у сплячому стан, а в осннй час проростають. Проросл бульби взимку залишаються пд снговим покривом. А в наступному роц навесн знову надземн пагони швидко ростуть з'являються квтки листя. Ось так бувають явища в житт наших прекрасних рослин.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.