твр роздум на тему ,, малюсенький царевич для дтей чи й

Твр роздум на тему ,, малюсенький царевич для дтей чи й для дорослих?"

Задать свой вопрос
1 ответ
Вс доросл спочатку були дтьми, тльки мало хто з их про це памята, сказать у присвят до сво казки Махонький принц Антуан де Сент-Екзюпер. Цим вступом до дитячого твору письменник неначе пдкреслю, що вн адресу його не тльки Дтям, але й дорослим. Тому не удивительно, що, если читаш цю казку, складаться враження постйного порвняння: ось так бачить под Малюк, а ось так доросла людина. ця вдмннсть вража! Дти повинн бути дуже поблажлив до дорослих, спвчува старшим Малюк, цим самим письменник запевня, що дитяче бачення свту природнше, людянше, отже, правильнше, нж у дорослих, що свт ма бути зовсм не таким, яким його роблять доросл люди. Особливо вражаючою та гострою податься у казц оцнка Маленьким принцом життвих настанов рзних типв дорослих, не повязаних мж собою, бо живуть вони поодиноко на рзних астеродах.

Я вважаю, що Сент-Екзюпер саме в такий спосб вдалося розкрити глибини внутршнього свту цих людей, оскльки м не треба прикидатися кращими, бо вони живуть наодинц з свою совстю й переконаннями. Очима Малюка ми неначе бачимо людство з усма його неуввязками, вадами: турецький астролог, у вдкриття якого не поврили, бо вн був одягнений по-турецькому, ледар, що знвечив свою планетку, тому що вважав: нколи якусь свою роботу можна й вдкласти, од того нчого не трапиться. Знайомимося ми й з королем, для якого головне щоб поважали його авторитет, з пихатим честолюбцем, з пияком, якому соромно за згубну ваду. Бзнесмен з четверто планети жадбно рахував зрки, щоб бути багатим (чи не безглуздо?).

Дивн люди ц доросл, не розум х Малюк. Але, на щастя, зустрчаються йому й нш: лхтарник з пято планети, який не смшний. Мабуть тому, що вн не дума про для себя. Старий географ виклика у Малюка (а через нього й у нас) повагу, вн заявля, що у планети Земля гарна репутаця.

Сент-Екзюпер пода портрет людства нашо планети, який складаться з вдповдно клькост знайомих нам жителв з попереднх планет. Так поста перед нами наша рдна Земля, сповнена, з погляду Малюка, вслякого безглуздя: властолюбства, пихи, жадоби, пияцтва, искренно черствост. На жаль, т безглуздя мають силу, а все розумне, добре, гарне слабке. Та доросл не помчають безглуздя, всяким дурницям надають велико ваги, а головного краси природи людських стосункв, правдивост, товариськост, широст не бачать тому не визнають. Малюк перекону нас, що у житт могли б бути й нш стосунки, если б люди намагалися приручати одне 1-го, налагоджувати мж собою звязки, если б вони сприймали свт не очима, а серцем.

Добре бачить тльки серце, найголовншого очам не видно, вчить нас Маленький царевич. Казка викликала у мой душ цлий спалах почуттв, примусила замислитися над людськими вчинками вадами. хоч вона закнчуться сумно, але залиша по соб не тльки сум, а й прагнення до прекрасного, свтлого, чим надля людину дитинство. Цей зрковий свт важливо пронести через все життя. Говорячи словами творца, треба старанно берегти свтильники: порив втру може погасити х
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт