Далог-дискуся на тему: документознавства та укранознавства (можна щось по реквзитам)

Далог-дискуся на тему: документознавства та укранознавства (можна щось по реквзитам)

Задать свой вопрос
1 ответ

Дискуся (вд лат. discussio - дослдження, розгляд) - далогчний способ творчо дяльност групи осб, побудований на публчному, вдкритому, доброзичливому обговоренн актуального, але спрного питання спрямований на певний позитивний итог. Дискуся - далог не внутршнй, а зовншнй, вдкритий.

Предметом дискус не може бути другорядне, випадкове для непосредственно аудитор питання, воно ма бути проблемним, важливим у цй ситуац й водночас викликати неоднозначн думки та пропозиц.

Справжня дискуся - не суперечка, не з'ясовування стосункв, вона передбача об'ктивне й доброзичливе обговорення питання з обов'язковою повагою як до свох прихильникв, так до опонентв, з опорою на особистсно-далогчний стиль сплкування. Тому за плодами дискус не може бути переможцв переможених.

Дискуся як способ виршення проблеми зазвичай конструктивна, тобто спрямована на певний позитивний итог, на просування у розв'язанн спрного питання.

На думку фахвцв з етики длового сплкування54, органзаця дискус передбача три етапи: пдготовчий, основний та заключний. На першому етап формулюють тему дискус й основн питання, як будуть винесен на колективне обговорення, визначити час мсце проведення дискус. Здебльшого ефективнсть дискус зумовлю вибр теми для обговорення, тому краще формулювати проблемно. Якщо тема дискус занадто складною, доцльно зробити невеликий вступ, щоб учасникам було легше визначитися щодо основних осознать.

На другому етап обговорюють т питання, як було винесено на порядок денний, виявляються позиц учасникв, а емоцйно-нтелектуальний поштовх пробуджу бажання мислити интенсивно.

певн вимоги до поведнки учасникв дискус:

o вони мають пдготуватися до обговорення обрано теми й виявити готовнсть викласти свою позицю;

o кожен повинен уважно слухати нших чути, про що саме вони говорять;

o усм бажано поводитися вдповдно до загальноприйнятих етичних норм поведнки, не слд перетворювати дискусю на суперечку, не можна перебивати того, хто виступа, робити зауваження щодо особистсних якостей учасникв.

Пд час дискус народжуться багато рзних думок, здебльшого полярних (вд крайнх лвих до крайнх правих), тод учасники починають тяжти до тих людей, думки яких для их близькими.

Готуючи проводячи дискусю, треба враховувати певн етичн та психологчн вимоги до не: якщо учасники дискус матимуть дину мотивацю, то прагнутимуть знайти вдповд на питання, що х хвилюють; якщо вони не будуть достатньо понформован про предмет обговорення, то не витрачатимуть час на дискутування з приводу "блих плям". Водночас, якщо вони матимуть вичерпну нформацю з питання, то дискуся не матиме сенсу. Если дискуся вдбуватиметься в атмосфер доброзичливост та поваги, то учасники розйдуться з почуттям задоволення вд проведено роботи.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт