Як особливост фзичного розвитку пдлткв?Осн.ЗД.

Як особливост фзичного розвитку пдлткв?
Осн.ЗД.

Задать свой вопрос
1 ответ

У пдлтковому вц вдбуваються кардинальн змни органзму дитини на шляху до бологчно зрлост. Ц змни зумовлюються насамперед статевим дозрванням. Статеве дозрвання вплива на появу почуття власно дорослост, появу нтересу до представникв протилежно стат, пробудження нових романтичних почуттв переживань.

Активзаця дяльност гпофзу спричиня нтенсивний фзичний фзологчний розвиток. Прискорються рст тла в довжину. У двчаток цей процес розпочинаться з 11 рокв, що на 2 роки ранше, нж у хлопчикв. У зв'язку з бажанням подобатися представникам протилежно стат, така рзниця призводить до появи цлого комплексу переживань, особливо у хлопчикв.

Змцнються м'язово-скелетна система, зроста фзична сила. Але рст хребта вдста вд темпу росту тла в довжину. Можна вдмтити порушення пропорцй тла. Простежуться невдповднсть розвитку серця, маси тла судинно системи. Тому нередко порушуться робота серця, спостергаться швидка втомлювансть. Здйснються перебудова моторного апарату. Нередко втрачаться гармоня в рухах, вмння володти власним тлом. У пдлткв може з'являтися протест проти таких змн зовншност та формуватися гпертрофований образ фзичного "Я".

Перебудова нейрогуморальних спввдношень 100 основою загально неврвноваженост пдлтка, вразливост, роздратованост.

Соцальна ситуаця розвитку в пдлтковий перод ма принципов вдмнност вд ситуацй розвитку в дитинств. Тепер теснее накше розставляються акценти мж см'ю, однолтками школою. Головне мсце серед мотивв позитивного ставлення до школи займа мотив сплкування з однолтками. Ц взамини стають основою внутршнього нтересу пдлтка. нш мотиви розташовуються так: яксть викладання предмету, прихильнсть до сво школи. Вдбуваться подальша соцалзаця "Я" особистост: усвдомлення свох прав обов'язкв, прагнення завоювати статус дорослого. Пдлток залучаться до життя дорослих, вступа в рзн громадськ органзац.

Провдний вид дяльност - нтимно-особистсне сплкування.

Основн новоутворення: почуття дорослост, потреба в са-мореалзац та суспльному визнанн, прагнення до самоствердження, самосвдомсть набува нравственного характеру, вмння пдпорядковуватись нормам колективного життя.

Основн протирччя: прагнення бути дорослим , разом з тим, вдсутнсть соцального досвду; вдмнност мж фзичною соцальною зрлстю пдлтка.

3

У пдлтковому вц продовжуться нтелектуалзаця всх психчних процесв. Вчител та батьки бльше апелюють до розуму дитини, нж до почуттв. Продовжу нтенсивно розвиватися теоретичне мислення. Пдлток уже вм оперувати гпотезами, розвиваються так мислительн операц, як класифкаця, аналогя, узагальнення. Це дозволя пдлтку аналзувати абстрактн де. Проявляться рефлексивний нрав мислення. Саме завдяки нтенсивному нтелектуальному розвитку з'являться здатнсть до самоаналзу. Самостйнсть мислення проявляться в незалежност вибору способу поведнки, схильност до експериментування.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт