Даю 15 б Реферат " Дяльнсть людини на еко систему "

Даю 15 б

Реферат " Дяльнсть людини на еко систему "

Задать свой вопрос
1 ответ
Перша стадя взамод суспльства та природи тривала близько 2,5 млн. рокв вд появи на Земл перших людей, як належали до виду Homo habilis, до початку пзньо-палеолтично доби, повязано з поширенням виду Homosapiens (людина розумна). Хоча бльш досконала розумова дяльнсть, вогонь досить рзномантн знаряддя прац вже разрешали адаптуватися до рзних типв екосистем, не змнюючи фзично будови тла. Нечисленн групи людей, озброн камяними знаряддями, органчно вписувались як складов елементи у природн екосистеми, не порушуючи свою дяльнстю хньо динамчно рвноваги. Тому можна вважати, що на цй стад людське суспльство та босфера в сукупност являли собою функцонально незамкнену глобальну соцо-екосистему, в якй слабк антропогенн впливи не могли викликати помтних змн у навколишньому середовищ.

На другй стад взамод суспльства та природи, що тривала близько 40 тисяч рокв вд початку пзнього палеолту й до кнця

Друго свтово вйни, тобто до середини XX столття, людство вже вдчутно впливало на навколишн середовище, причому антропогенний тиск на природу неухильно зростав разом з розвитком народського суспльства, з удосконаленням виробничих вдносин знарядь прац. Людська дяльнсть спричинила вимирання багатьох видв тварин рослин, викликала деградацю природних екосистем на значних площах, але ще не порушила естественного кругообгу речовин та енергетичних потокв у масштабах ус планети, тобто динамчно рвноваги босфери. Негативна дяльнсть людей почала викликати зворотну реакцю природи (уповльнену й не завжди адекватну), що створювало певн напруження у взамовдносинах мж людським суспльством навколишнм середовищем. Отже, можна вважати, що на цй стад глобальна соцо-екосистема стала частково функцонально замкненою.

У цй стад можна видлити три етапи: примтивний, протягом якого людина впливала на природне середовище полюванням рибальством; агрокультурний, если основними засобами антропогенного впливу на природу були скотарство й землеробство; машинно-ндустральний, у якому провдним фактором руйнування навколишнього середовища стало промислове виробництво.

Третя стадя взамод суспльства та природи почалася в середин XX столття псля закнчення Друго свтово вйни, яка стимулювала рзкий стрибок у розвитку науки й технки, започаткувавши нову науково-технчну революцю. У цей перод нерацональна господарська дяльнсть, багаторазово пдсилена здобутками науково-технчного прогресу, призвела до пошкодження вичерпання природних ресурсв, пошкодження регенерацйних механзмв босфери, деформац складеного протягом багатьох мльйонв рокв естественного кругообгу речовин та енергетичних потокв на планет, порушення динамчно рвноваги глобально земно соцо-екосистеми. Внаслдок цього почалося прогресуюче руйнування босфери Земл, що загрожу стати незворотним призвести в найближчому майбутньому до такового ступеня деградац навколишнього середовища, що воно стане непридатним для подальшого снування людей.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт