В глибоку давнину люди помтили, що в багатьох рослинах прихована цлюща сила почали використовувати х для лкування найрзномантнших хвороб. Багато дикорослих рослин, як застосовувались в народнй медицин, полегшували страждання хворих, сприяли х вилкуванню. Так поступово почала розвиватись народна медицина.
Колись снувало багато поврв, звязаних з лкарськими рослинами. Наприклад, люди врили, що тльки казков красун двчата, як ходять по горах, знають про лкувальну силу кожно рослини передають секрети лкування лише ворожбитам. Якщо секрет стане загальновдомим, рослина втратить свою цлющу силу.
Народне прислвя каже:
Купити можна все, не можна купити здоровя. Здоровя найдорожче, людина завжди дбала про сво здоровя, тому з давнх-давен користувалися народною медициною. Лкарськ рослини у нас називають зллям. В Прикарпатт до 350 видв. Вмння користуватися зллям передалось вд ваших бабусь, а вд них до мам.
Лкарська сировина заготовлялась у визначений сильний час, коли рослина цвте. Здавна вважалося, що найкращий час збирання звробою, полину, любистку, лопуха, мяти, деревю, материнки та деяких нших травок в нч пд свято вана Купала або рано-вранц. Трави, збран в цю нч, мають лкувальну силу.
Злля збирають влтку. Бруньки збирають ранньою весною, если вони повнстю набубнявють, тобто если в рослин почнеться сокорух. Кожуру збирають також весною, з настанням сокоруху, до розпускання листкв.
Злее в кнц лта, на початку осен копають корння, бо саме в цей час вона набира найбльшо сили. Корння треба мити проточною, холодною водою. Його сушать на вльному повтр або на горищах, н в якому раз на сонц.
Барвнок хрещатий. В ц квтки пять пелюсток. В люд говорять: перша пелюстка то красота, друга нжнсть, третя незабутнсть, четверта злагода, пята врнсть.
У народнй медицин травка барвнку здавна застосовуться при дизентер, туберкульоз легенв, кровотечах. Вдваром трави користуються для полоскання гортани.
Первоцвт цвте ранньою весною жовтим кольором. Можна його зустрти в нашому лс на полянах, у дубових лсах. Коли я кашляю, бабуся да мен пити чай з первоцвту.
Звробй. Це лки, як кажуть у народ, вд девяноста девяти хвороб. Спиртов насто вживають для збудження апетиту, при захворюванн шлунку. Розведену водою настойку використовують для полоскання гортани. Застосовують звробй проти ангни, ревматизму, грипу, запалення печнки нирок, головного недомогаю.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.