черта Сави Чалого

Черта Сави Чалого

Задать свой вопрос
1 ответ
До постат одного з кервникв гайдамацького руху на ПодллуXVIII ст. Сави Чалого, опоетизованого в народнй баладнй псн, ще в 1838 р. звертався Микола Костомаров, Його романтична трагедя Сава Чалий занадто вльно трактувала мотив та дею народно псн, в якй засуджувалося ренегатство повстанського ватажка, що перекинувся в шляхетський табр. Микола Костомаров намагався довести невиннсть зрадника натомсть показав Гната Нагого, який вбив Саву, як лиходя.Карпенко-Коричневый у свому твор зображу гайдамацький рух за фольклорною традицю. Показуючи трагедю визвольних змагань народу, зумовлену зрадою ватажка, який за панськ ласощ й принади перекинувся на бк По-тоцького став страчувати свох недавнх побратимв, драматург акценту на справедливост помсти над перекинчиком, здйснено його колишнм товаришем Гнатом Голим. Осуджуючи поведнку зрадника, Карпенко-Коричневый порушував болюч проблеми сучасного йому суспльного життя, розв'язував х з демократичних позицй.Трагедйнсть дол головного героя твору поляга в тому, що Сава Чалий як людина високих моральних поривань, бурхливих пристрастей прагнув вдстоювати нтереси поневоленого, закрпаченого селянства, але, заплутуючись у стях, умло розставлених шляхтичем Шми-гельеьким, почина вагатися. Кохання до шляхтянки Зос заслплю оч запорожця, вн почина стримувати вибух народного гнву, заклика чекати слушного часу. Все це приводить до розриву мж Савою Гнатом, а отже, й до переходу гайдамацького ватажка в табр отоцького.Так непересчна особистсть вироджуться на наших глазах, власне ста однодумцем коварного, пдступного Шми-гельського, що, маскуючись, гра роль козака.
У фнал трагед Сава намагаться виправдатися перед гайдамаками (Я лиш обороняв вд кривди вашо ввесь край). Але так виправдання Гнат категорично вдкида, нагадавши про його злочини, заподян й колишнм товаришам, всьому народов. Пафос твору в осуд зради як найстрашншого зла.
Уроки трагед Карпнка-Карого, злободеннсть полягають насамперед у тому, що в момент написання, пзнше, навть сьогодн вона заклика до дност народу, до дност ватажка мас, Трагедя, звертаючись до кожного з нас, навча обдумувати кожен крок, кожний вчинок, нагаду, що невиважен д можуть привести людину до пламенея, нещастя, до невдворотного кнця.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт