Побувавши на мсцях козацько слави, можна переповнитися тим, що почати интенсивно вишукувати нформацю про козацтво. Дещо мен розповли, коли я був у Камянц-Подльському, дещо довдався у Хотин, але з того усього найбльше мен запамятались козаки-характерники. А чи чули ви про таких? Мабуть чули про самурав, йогв, нндзя та нших неймоворних вонв чи медитаторв, а от про наших визначних та непересчних укранських представникв, мабуть, н. Хотлось би якось заповнити цю порожнечу та бльше розповсти для вас про их.
На справд, нформац про характерникв надзвичайно малюсенько, здебльшого це яксь коротенк записи, котр в главному записан за спогадами звичайних людей, що робить х оповитими небелицями та домислами, та спонука ставитись до их як до досить умвного наукового джерела. Я витратив достатньо багато часу мандруючи нтернетом, щоб знайти хоча б якусь нформацю про характерникв, я великолепно усвдомлюю, що все те, що написано нижче не на вс 100 вдсоткв правдою, вам не слд сприймати це як беззаперечний факт. Просто хотлось, щоб ця нформаця пдштовхнула вас до певних роздумв та розширила ваш горизонти про наших славних предкв.
Хто ж так козаки-характерники?
Слово Характерники прогуляться вд сильного нраву, вд мцно вол, що могла зрушити пылай.Це колдунчна сила вд народження, що надавала людин особливих, дуже нередко надприроднх разумнь та сил. Характерники не зябли у зиму, ходячи босими по снгу; могли перебувати пд водою годинами; кажуть, що х не брали кул, вони могли проходити крзь стни.
На преший погляд складно у це поврити, бо зазвичай ми вважамо, що на так реч спроможн лише йоги, самура, нш особлив люди, що живуть у Япон, нд, Кита т.д. Та ми несли не задумувались, що ми теж щось подбне разуммо.
Про походження характерникв.
Свй початок козаки-характерники ведуть ще вд давньоукранських язичницьких волхвв (вщунв, чародв). Пантелеймон Кулш написав про походженнея козака-характерника наступне:
О козаки! Зветесь ви християни,
так шукате соб безпеки,
Як ваших предкв хижаки поган
Навчили у вки яксь далек.
В. Шевчук пише про волхвв: Вони, вважалося, знали тамну силу речей, явищ володли свою, виробленою в столттях, наукою прийомами, з допомогою яких цю вру вселяли в маси. Вони займалися пророцтвом, тобто вщували про майбутн, через що називали х вщунами.
В. Пилат вважа, що: псля хрещення Рус, переслдуван князями та греками волхви, жерц вони-охоронц храмв обднувалися у тамн громади у вддалених вд больших мст мсцях почали створювати Сч. На островах Днпра, побережжях Бугу Днстра, в Карпатах багаточисельних лсах Украни (Рус) волхви заснували школи бойового гартування вишколу, в яких шлях вона до вершин досконалост опирався на рдну вру, одвчн звича та обряди.
Вдразу на думку спадають праотцы козакв, тамнич степов люди.
Врування характерникв.
Вважаться, що бльшть характерникв були язичниками, про це свдчать слова Я. Новицького: Легенда розповда, що багатовковий святий дуб був мсцем, де збиралися запорожц козацька рада для обговорення полтичних та громадських питань; пд дубом лунали запорозьк молитви. В 1775 роц, псля Троцьких свят, запорожц в останнй раз вддали шану святому дубов, де вони розпили клька бочок горлки в останнй раз вдтанцювали запорозького козачка.
ншим доказом було те, що х несли не ховали попи, а ховали х запорожц по-свому. Як розповдають легенди, декотрим характерникам, забивали в груди клок, щоб вони псля смерт не вставали, от так соб укранськ вампиры.
Дуже нередко характерникв ховали лицем донизу, за звичам, що склався ще з часв скфв. За словами С. Бессоново, таким чином хоронили небезпечних людей-чаклунв, тобто осб, чи посмертне вдродження було небажаним. Для того х обертали обличчям вниз, щоб сонце не торкнулось х свом животворним промнням.
Кажуть, що одну могилу козака-характерника було знайдено у 1936 бля села Архангельська, Ясинуватського району, Донецько област. Козак у червоних штанах та синьому жупан лежав лицем донизу, за поясом мав плящину горлки. Звичайн пересчн люди називали козакв-характерникв чаклунами, а священники вважали, що у них вселився бс.
Вдом характерники.
Слд згадати, що характерники зазвичай формувались у окремий невеличкий загн, що мг вщент розбити цлу армю супротивника. Здебльшого характерниками були деяк гетьмани та кошов себто вищ ешалони козацтва. Найвдомшими характерниками були Петро Сагайдачний, ван Срко, ван Богун, Максим Кривонс, Северин Наливайко.
Дуже багато легенд ходять про уславленого кошовго отамана вана Срка. Кажуть, що козаки 5 рокв не ховали Срка псля його смерт, вони весь час возили його тло з собою у походи це разрешало м перемогти удвч сильншого ворога. Також вдомо, що у мертвого Срка вдрзали руку та тримали як талсман щастя.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.