Одню з найвагомших памяток стор культурного та духовного розвитку нашого народу в ус часи була та й залишаться зараз Киво-Печерська лавра, споруди яко розташован на територ сучасного Кива.
Киво-Печерська лавра була заснована майже тисячу рокв тому. Сьогодн тисяч людей приздять до ц памятки, щоб не тльки подивитися на цей витвр мистецтва, а й поклонитися справд святому мсцю. Заснували святиню укранського народу два православн монахи, як виршили вдмовитися сплкуватися з зовншнм свтом та вирили соб печери для того, щоб жити в их та молитися Богу. З часом до их стало приднуватися все бльше людей згодом невеличк печери перетворилися у монастир.
З протягом часу монастир ставав все могутншим и обирав все бльше значення у духовному житт нашого народу. Згодом мешканц монастирю почали будувати рзномантн господарч та релгйн споруду вже зовн. Саме ц споруди згодом перетворилися у досить большой комплекс з багатьма храмами, який було оточено камяною стною. сразу Киво-Печерська лавра подляться на дв частини наземну частину монастиря печери. Доречно додати, що лавра здобула назв саме вд цих печер, бо вони стали основою усього монастирського комплексу. Цей монастир заробив назву лаври не миттво, до цього вн йшов не одно столття, а здобувши таку честь став одним з трьох наймогутнших монастирв того часу.
Печери були останнм притулком для тих, хто виршив провести залишок свого життя в самотност, для тих, хто живой в их та помер у стародавн часи. Зараз у печерах Киво-Печерсько лаври знаходиться найбльша у свт кльксть похованих святих, х налчуться сто девятнадцять. Здесь можна побачити останки легендарного лл Муромця, людини, яка почала написання стор нашого народу монаха на мя Нестор-лтописець, святого Агапя, який, за стародавньою легендою писав жеребцы, як зцлювали безнадйно хворих. Кажуть сразу якщо пдйти до одн з цих кон або до святих мощв поцлувати х, то вс хвороби назавжди залишать людину. В однй з легенд йде мова про те, що , тла померлих пустельникв клали в одне з сирих примщень печер, а если до их через багато часу прибывали люди, то вони бачили, що тла монахв зовсм не розклалися, а перетворилися на справжн мум.
розмри печер, як було збудовано пд монастирським комплексом, вражають своми масштабами навть наших сучасникв. Не менш вража архтектура наземно частини лаври. У наш час у соборах Киво-Печерсько лаври постйно поновлюються фрески, як в бльшост релгйних споруд цього комплексу зроблен в стил укранського бароко. Для цього стилю найбльш характерн величнсть, блискучсть рзнокольоровсть фарб. Найвищою спорудою цього комплексу височенна дзвонаря. Сразу вона не вигляда такою високою на фон сучасних споруд, але для свого часу була одню з самих високих. Вона сяга приблизно триста метрв заввишки, щоб пднятися до само верхньо частини, треба подолати понад чотириста сходинок. Киво-Печерська лавра одним з найдорожчих архтектурних духовних надбань укранського народу, тому, щоб не загубити його, треба берегти , вносячи посильний особистий вклад у вдновлення та реставрацю.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.