твр на тему "повчальний змсть байок Леонда Глбова" будь ласка
твр на тему "повчальний змсть байок Леонда Глбова" будь ласка хто небудь допоможть!!!!!!!
Ответ:
Гумор неодмнна складова людського життя. Вн допомага нам зняти нервове напруження, вийти з складно ситуац. Мабуть, саме тому завжди популярними були й будуть рзножанров гумористичн й сатиричн твори. Одним з вдомих укранських поетв байкарв Леонд Глбов. Його твори вдзначаються новаторськими рисами. Л. Глбов внс у байку лричний струмнь. Розробляючи вдом сюжети (що й передбача байкарська традиця), вн надляв х рисами укранського побуту середини XIX столття, а свох геров рисами нацонально вдач укранцв. Хоча багато творв творца й написан на запозичен сюжети, але байки Л. Глбова виходять за меж простого перекладу чи переказу. Бльшсть з их сприймаються як оригнальн твори, у яких байкар критику як суспльн, так загальнолюдськ вади.
У байц "Щука" сатирично змальовано сучасну творцов судову систему. На Щуку хтось до суду подав "бомагу", про те, що вона виробляла в озер так реч, вд яких не було нкому обычного життя. На той раз суддями були "яксь два Осли, одна нкчемна Пкапа та два стареньких Цапа". Як рончно зауважу Л. Глбов, "усе люд, як бачите, такий добрячий та плохий". За стряпчого до суддв була приставлена Лисиця, яка, за чутками, неодноразово брала хабар вд Щуки. Судд не стали довго думати та виршили винести вирок: повсити пдсудну на верб. Але слова попросила Лисиця, яка произнесла, що "розбйницю таку не так судить годиться: щоб бльше жаху й завдать щоб усяк боявся так робити, у рчц вражу Щуку утопити!" Незважаючи на парадоксальнсть такового вироку, ус пдтримують пропозицю хитро Лисиц Щуку кидають у рчку. Зрозумло, чого варта така судова система.Одню з поширених людських вад дурсть пихатсть. Саме вони найчастше чинять шкоду самому власников, тим, хто його оточу. Л. Глбов влучно висмю ц негативн риси в байц "Жаба й Вл", показуючи наслдки, до яких може призвести нерозумна поведнка. Дурна Жаба, побачивши Вола, хоче дорвейвнятися йому за розмрами, аби бути найкращою та здивувати всх. Для того, щоб збльшитися, Жаба почина надуватися все бльше й бльше , нарешт, лопаться. Як бачимо, героню згубила власна дурсть.
Зневага до людей надокучливих, ледачих, що живуть за рахунок нших навть не соромляться цього, висловлються в байц "Муха й Бджола". У твор протиставлен дв деолог життя: чесного, хоч сповненого важко прац, безсоромного, безтурботного. Бджола цлими деньками працю, й навть несли приссти, зате до не добре ставляться, поважають. Муха ж тльки шука, де би поживитися задурно, тому кожний ганя, зневажа. Але й байдуже, бо вважа себе найрозумншою, оскльки може все одно обдурити людей, аби отримати вд их те, що хоче. Так хитрощ й засуджу создатель. Наприкнц твору Л. Глбов рончно зазнача, що байка адресована мухам, "щоб не произнесли часом люде, що надокучив м". Ми розуммо, що серед людей багато таких, як Бджоли, але ж чимало зустрчамо й Мух!
Художня форма, яка передбачена жанром байки, да змогу показати рзномантн негативн прояви суспльного буття або людсько сутност. Пд масками тварин ми впзнамо нколи свох знайомих, а нколи самих себе. Тож кожна байка змушу читача замислитися, проаналзувати сво вчинки й зробити певн висновки.
Разъясненье:
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.