Скласти твр:1)Краса мудрсть народних загадок,прислв039;в та приказок.2)Мо улюблен
Скласти твр:
1)Красота мудрсть народних загадок,прислв'в та приказок.
2)Мо улюблен загадки,прислв'я та приказки.
3)У чарвному свт загадок,прислв'в та приказок.
(НА ВИБР(ОДНЕ))
Прислвя, загадки приказки супроводжують нас у побут з сиво давнини до ниншнх днв , очевидно, так буде завжди. Адже вони - неоцненн скарби народно творчост. Вони мстять усе, що трапляться у житт з кожною людиною: будн свята, смх горе, врнсть зраду, радсть обурення, ужас смливсть, бунтарство покрнсть Вони навчають виховують, лякають остергають. За довг вки люд вклав у зразки сво творчост все, що притаманне його снуванню. Приказки, казки, загадки, прислв*я вдносяться до малих жанрв народно творчост. Але не можна применшувати х значення у народному побут, тому що х вжива кожна людина кожного денька, у вдповдь на будь-яку подю власного чи чужого життя: працюючи, вдпочиваючи, святкуючи, виховуючи малечу, оцнюючи явища природи. Ц згустки народно мудрост мають досконалу словесну форму, це мнатюри, де нема жодного зайвого слвця. Але вони мають глибокий змст, тому й стали з часом неписаним моральним кодексом суспльства.
Не так вже й багато у нашй мов слв, до яких би не снувало прислв*я, приказки або загадки.
Ну от, наприклад, взьмть прост слова з щоденного вжитку: ложка, сль, капуста, дерево, будинок, годинник, сорочка, спдниця, штани Впевнений, що до кожного з цих та нших слв не складно пдбдрати прислв*я або приказку, або й загадку.
Не врите?
Сидить бабушка на грядках вся закутана в хустках. Це про капусту загадка. це про не, але вже прислв*я: Пшов би до сусда по капусту, та на двр не пустять. Саджаючи капусту, приказують: не родися пуста, родися густа.
А ось про ложку загадка: сама не м, а всх годую. А ось про не прислв*я та приказка: Дали ложку, то дадуть юшку. Дали ложку, як страви не стало.
так про все на свт. Моя бабуся полюбля вставляти у сво розповд при далеке минуле усляк прислв*я. З розмов я для себе зрозумв, що вони виникали в ус пероди життя людей. Так, у вйну виникали одн прислв*я, у мирний час нш. Наприклад, пд час Велико Втчизняно вйни говорили так:
Затрусився фашист, як осннй лист. Вд фашиств звльнилися, як на свт народилися. Айн, цвай, драй, - з нашо земл, фашисте, ткай.
Пд час голоду було прислв*я Навчить бда ворожити, як нема що в рот уложити.
З усього цього можна зробити висновок: прислв*я, приказки та загадки мстять у соб всю красоту та мудрсть народу, який створив усе це мовне багатство.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.