Григорй Савич Сковорода увйшов у свдомсть свох сучасникв нащадкв як народний флософ вльнодумець, як мудрий вчитель життя. якби у мене буда змога звернутися до свого видатного спввтчизника у лист, я, напевно, написав би приблизно так.:
Добросердечного денька, шановний Григорй Савич!
Дуже радий тому, що маю змогу написати Для вас листа висловити усе те, що хотв би Для вас сказати при особистй зустрч.
Перш за все, я засвдчив би Для вас свою пошану виразив подяку за Вашу творчсть. Адже Ваша висока освченсть нколи не вддаляла Вас вд укранського народу, Ви нколи не прагнули бути чорною сковородою , яка пече бл млинц. Тому твори Ваш завжди були найближч тим, хто жив пд соломяними стрхами, тому сво призначення сенс свого життя Ви вбачали саме в цьому. Можливо, Для вас це невдомо, але я повдомлю, що Ваш твори поширювалися навть у рукописах поступово входили у репертуари укранських лрникв кобзарв, а один з их у свой пс Наталка-Полтавка використав ван Котляревськй. Це був врш Всякому городу нрав права.
Як представник просвтницько деолог, як людина свого часу, Ви, Григорй Савич, видобули свою флософю на вченн про природну людину, яке вдомо мом сучасникам ще з флософських творв Вольтера, на пошуках шляхв досягнення щастя такою людиною. Я з вами повнстю згодний, що у природ, перед Всевишнм, ус люди рвн. Згоден я з тим, що громадська органзаця завжди породжу нервнсть жорстоку експлуатацю панвною верхвкою низв, а це неприродним, невластивим самому ству справжньо людини. Мабуть тому Ви заперечували не тльки снуючий у Ваш час громадський порядок, а й будь-яку експлуатацю людини людиною. Найбльш повно розкрити хижацьку сутнсть укранського панства Для вас вдалося у поез, яку я теснее згадував. Сатиричне прямування врша Всякому городу норов права вдобразило позицю трудового народу Вашу особисту позицю.
Ви, Григорй Савич, незвичайна людина, адже Ви несли у свому житт не приймали оточуючого свту, який руйнував в людин усе людське бажання мати серце, як чистий кришталь, прагнення до чесно роботи, що теж вдповотдало та й сразу вдповда деалам та настроям просто людини. Дуже добре, що Вас приваблювали людськ духовн моральн цнност. Як я розумю, головне для Вас було дивитися у самий корнь проблеми намагатися зясувати причину усх людських бд. Ваша думка спвпадала з думкою видатних просвтителв Вашого часу, адже Ви вважали, що нещастя людей полягало у вдступах вд природного життя Богом заведеного порядку.
Я вважаю, що цей Ваш погляд знайшов вдображення у Байках харквських. Мудрсть цих байок це, в сонов свой, невичерпна мудрсть трудового народу з його розумнням блага зла. Бо першоосновою щастя вльно, незалежно вд будь-яких обставин умов людини народне уявлення про моральн душевн людськ цнност. На мй погляд, тема вльност була одню з провдних тем Вашо творчост.
Познайомившись з вашими творами Вашим життям, я прийшов до висновку, що волю, як першооснову людського щастя, Ви деалзували не тльки в творчост, а й у житт. Мен вдомо, що, уникаючи будь-яко залежност вд обставин, мсця суспльства, як б могли обмежити Вашу свободу, не маючи з собою някого добросердечна, окрм двох-трьох книжок, у товариств пса Ви обйшли майже всю Украну, переходячи вд села до села. Мабуть саме тому на надгробку свому Ви заповли зробити напис: Свт ловив мене та не спймав. Не переймайтеся Ваш нащадки виконали Ваш заповт.
Мабуть це майже все, що я хотв Вам сказати. Тому закнчую свого листа ще раз дякую Для вас, Григорю Савичу, за можливсть написати Для вас листа, дякую за ваше життя Вашу творчсть, яка сприяла розвитку укранського народу його поступу у врному напрямку.Спасиб прощавайте!
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.