роль митця у суспльств за поемою лес укранки
роль митця у суспльств за поемою лес укранки
Задать свой вопросПитання рол митця в суспльств було актуальним завжди: столття тому, у вир сьогочасно дйсност. Так чи накше, митець явля собою взрець мудрост, гдност, чесного служння справедливост, наслдування споконвчних законв морал. До його слова прислухаються, за ним йдуть. Тому на ньому лежить надзвичайна вдповдальнсть за свою позицю та вчинки, загалом за долю свого народу.
Розумючи це, Леся Укранка створю поему "Давня казка", в якй з большою художньою майстернстю розробля тему служння поета народов в час боротьби проти поневолювачв, у найважчу годину нацонально стор. Тому особа поета пдноситься у твор до таких моральних соцальних вершин, що, гадаю, не вдчути це серцем неможливо. Може, саме через це образ поета (а через нього усього народу) гостро пронизу й хвилю свдомсть читача, викликаючи гарячий вдгук у його душ.
За свом сюжетом поема не складна: скориставшись перемогою свох бйцв над гадаем вйськом, непоказний лицар Бертольдо д100 в подарунок вд короля разом з графським титулом цлу околицю почина нещадно визискувати народ. У кран спалаху народне повстання, якому велико сили надавали псн поета. Свого часу вони були натхненн народом, скрашували йому вдпочинок, виховували мужнсть та волелюбнсть, а у лихолття народно боротьби стали грзною зброю проти кривдникв:
Мужчины цкав стали,
Чи т кост бл всюди,
Чи блакитна кров проллться,
Як пробити пану груди?
Дивться також
"Давня казка" (повний текст)
"Давня казка" (скорочено)
Бографя Лес Укранки
Ми читамо ц рядки чумо Шевченкове:
вражою злобною кров'ю
Волю окропте.
Чи не це яскравим прикладом того, як полум'яне слово Кобзаря вдбилося на творчост Л. Укранки? 100 зрозумлим, що саме живой приклади герочного служння народов митцв слова передових письменникв, якими так багата сторя свтово зокрема укрансько лтератури, надихнули поетесу на створення виду народного поета-громадянина. герой, непдкупний, вдданий народов, не спокусився на золото, що йому пропонував у обмн на вльне слово пан Бертольдо, не злякався у в'язниц. Тому так гордо звучать слова безкомпромсного висновку:
Не поет, хто покида
Боронить народну справу,
Щоб свом словам блискучим
Золотую дать оправу;
Не поет, хто забува
Про страшн народн рани,
Щоб соб на вльн руки
Золот надть кайдани!
Свою дею поема "Давня казка" звернена до сучасно дйсност, если наша Украна, ставши на шлях незалежност, дола численн полтичн, економчн й соцальн труднощ. Справжнй поет не ма права стояти осторонь цих негараздв, доки його люд буде виборювати щасливе життя для рдно земл.
А если вйна скнчиться
Того дла й того слова,
То скнчиться давня казка,
А настане правда нова.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.