твр " Зображення волелюбного народу в оповданн "Дорогою цною"
Твр " Зображення волелюбного народу в оповданн "Дорогою цною"
Задать свой вопросОсь перший варант твору:
Оповдання "Дорогою цною" М. Коцюбинського захопило мене напруженим цкавим сюжетом, герочним нравом духовною красою Остапа та Солом, головних геров твору. А ще вмлим показом одн з форм боротьби крпакв за волю та незалежнсть втечу вд панв.
Герой оповдання Остап Мандрика виховувався на герочних традицях предкв. Змалку вн любив слухати розповд столтнього дда, колишнього счовика, учасника Колвщини. "Т билиц-казки про Сч, козацтво, про боротьбу з панами за волю, яких вн слухав, затавши дух не зводячи розжеврлого ока з уст ддових, будили в дитячй голов химерн мр, вояцький запал". Михайло Коцюбинський опоетизову волелюбний дух трудящих Украни, хню боротьбу за визволення. Яскравим свдченням цього й герочне життя головних геров, розповдь про повстання гайдамакв. Згадуючи селянське повстання 1768 року, вдоме в стор пд назвою Колвщини, создатель пише: "Ще недавно, вмившись в Уман власною кров'ю накидавши в Кодн стжок гайдамацьких голв, пан смакував перемогу, пильно обороняючи сво права на живий робочий нвентар хлопа. Хлоп протестував, хлоп ткав на вльн земл, рятуючись, як мг, од панщини".
М. Коцюбинський свом оповданням прославля бунтарський дух укранського народу, який несли не хотв бути робочою худобою для панв. Укранське селянство, говорить автор, готове було дорогою цною заплатити за волю. Воно не заплснло в невол, не втратило живо душ, сподвалося на визволення. Мря про волю передавалась з поколння в поколння, опоетизовувалася у народних пснях, кликала до втеч вд панв у т мсця, "...де хоч дорогою цною можна здобути бажану волю, а н то полягти кстками на вчний спочинок".
Волелюбний характер укранцв М. Коцюбинський пдкреслю метафорою: "Ярмо було накладено на шию бешеному туров", а сила, з якою селянство Украни бажало вол, порвнювалася з талими водами пд теплим подихом весни, з повноводою рчкою.
Незважаючи на труднощ поневряння, Остап зберг любов до вол. Щоб це пдкреслити, М. Коцюбинський в еплоз змальову втер, надляючи його рисами живо стоти. А вдомо, що втер у народнй творчост символ вол. Характеристику волелюбного укранського народу доповнюють образи Солом та вана. А герочн традиц боротьби, зображен в оповданн, сприймалися як приклад для наслдування, як заклик до боротьби з самодержавством.
Ось другий варант твору:
Вибирай, надюсь хоч трохи допомг)
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.