1.Укажть, до якого виду народних псень належить псня Лугом ду,
1.Укажть, до якого виду народних псень належить псня Лугом ду, жеребца вожу:
а ) до родинно-побутових;
б) до сторичних;
в) до козацьких.
2.Яко пори вдбуваються под у псн Мсяць на неб, зроньки сяють?
а) Нчно мсячно;
б) оснньо ранньо;
в) зимово зоряно.
3.Чого зазнала героня твору Цвте терен,цвте терен?
а) Радост щастя;
б) горя зради;
в) голоду приниження.
4.За яких умов коханий жити перестане(Сонце низенько,вечр близенько)?
а) Потрапить у полон до ворога;
б) батьки не дадуть йому згоди на одруження;
в) не застане свою двчину.
5.Куди похав козак (В кнц гребл шумлять верби):
а) на Сч;
б) за Десну;
в) до Чорного моря.
6.Замж,за змстом псн За городом качки пливуть ,дуть двки:
а) багат;
б) т,як мають вищу освту;
в) бдн.
7.Найгучнший музичний нструмент,гру на якому можна було почути на веслл:
а) гтара;
б) флейта ;
в) скрипка.
8.Звдки летла стрла,що влучила у вдовиного сина? (Балада Ой летла стрла) З:
а) гори;
б) долини;
в) синього моря.
рвень (2 б.)
Виконати два з трьох запропонованих завдань.
1.Перекажть сторю становлення жанру балади.
2.Як ви вважате,чи могла Бондарвна уникнути смерт? Чи була б вона щасливою?
3.Пояснть,чому - провдним образом символом псень про кохання вода
рвень ( 6 б.)
Написати мн-твр на одну з запропонованих тем:
1. Укранське веслля могутнй код нацонально ментальност.
2. Псн про кохання один з найпоширенших видв родинно побутово поез.
1 а
2 а
3 б
4 в
5 б
6 в
7 а
8 в
рвень
3. У вс часи вода символзувала чистоту протягом життя, нод невблаганне, нод по молодому прекрасне. Вдноситься до води якось накше було просто неможливо. Холодна криниця тамував вологу стомленого мандрвника з тим же насолодою, що рясний дощ, що зрошу висохлу вд сонця землю. Вода була не просто эмблемой життя, вона була суттю.
Нема нчого дивного в тому, що людство протягом сво багатовково стор вдносилося до води настльки трепетно. Сучасн вчен довели, що все живе на Земл вийшло з води, при цьому захопивши в сво органзми значну дещицю живлющо вологи. На скльки вдсоткв з води складаться людина дослдники сперечаються до цих пр, а от як символи включа в себе вода давно вже з'ясовано вдповдними фахвцями.
1. Балада належить до найскладнших фольклорних жанрв. Появу балади вдносять до Середньовччя. Провансальц називали даний жанр танцювальною пснею, французи характеризували баладу як лричний врш, англйц як сюжетн поеми лро-епчного характеру. У ХХ ст. в Рос, Укран, за визначенням М.Максимовича, М.Костомарова, таким словом називали лтературн та народнопсенн твори.
На сьогодн сну клька визначень балади. Пропонумо одне з них: балади невеликий за обсягом вршований сюжетний гостродраматичний лро-епчний твр, в якому вдображаються напружен конфлкти в особистому та громадському житт.
Корен балади в календарно- родинно-обрядовй псенност. Найдавнший запис балади знаходимо в рукописнй книз чеського фольклориста Яна Благослава Дунаю, Дунаю, чому неясен течеш. Найпродуктивншим перодом баладотворення вважають ХV-ХV ст. З ХХ ст. балади публкуються у багатьох збрниках укранського фольклору.
рунтовно дослджував балади .Франко (Жноча неволя в руських пснях народних, 1883), науков розвдки цьому жанру усно народно творчост присвятили О.Потебня, Ф.Колесса, К.Квтка та н. Нацональн сюжети, символи й образи балад знайшли вдображення у творчост Т.Г.Шевченка (Тополя, Причинна, Утоплена, Катерина тощо). Обширно використовували баладну традицю поети початку ХХ ст. (П.Карманський Укранська балада, М.Вороний Бондарвна, В.Еллан Балада про любов тощо. Найповнше видання Балади у сер Народна творчсть було здйснено у 1987 роц. Фольклорист О.Дей опублкував Каталог укранських народних балад.
рвень Псн про кохання один з найпоширенших видв родинно побутово поез.
Псенний народний фольклор один з найбагатших елементв укрансько культурно спадщини загалом. На сьогодн нам вдома дуже велика кльксть рзномантних ритуальних та нших псень, що так чи накше використовувалися за життя клька сотень рокв тому. Та навть через таку птьму часу вони продовжують жити в укранському сел, де традиц чимось куди бльш важливим нж плин часу.
Тематика родинно-побутових псень дуже широка. Справа в тому, що вони охоплювали вс важлив для сльсько людини под. Таких, як можна зрозумти, було досить. Зазвичай, охарактеризувати х можна глибокою моральнстю психологчнстю саме ц аспекти життя грають найбльшу роль у семантичному наповненн.
Сюжетнсть цих творв дуже ординарна, бо розповдей саме про трудов дн, важку долю здесь знайти не можна. На це багато обстоятельств. Але, антураж, що створються пснями сприя розумнню т атмосфери суспльно прац взамодопомоги, що так чи накше заглиблю слухачв читачв у тогочасн реал.
Звсно, найширше поле для родинно-побутових псень це тема кохання. Це зрозумло, бо де ще можна знайти стльки найщирших переживань, що вдображають ус гран людського життя.
Найчастше розкриваться тема молод. Молод укранц та украночки показуються вже вдповдалекими людьми, з високими моральними якостями, що, загалом, не заважа м закохуватись, та тримати це почуття мж двома людьми до кнця життя.
Аналзувати ц фольклорн мотиви досить важко, бо конкретних геров у поезях зазвичай нема. Це быстрш звернення до когось, злее в цьому випадку так псн можна сприймати в цлому. Так, наприклад, описи укранських двчин, що так нередко зустрчаться, не дуже конкретний. Там описуться краса в цлому, а не певна людина.
Також, не можна оминути тему смейних вдносин, де побут 100 головним полем зустрч двох людей. Таким чином нередко оспвувалася важка толика невсток, виданих замж силомць. Таке траплялося частше, нж можна подумати. Та сила укранських жнок завжди перемагала, не даючи м зламатися навть в найгрших обставинах.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.