План до твору несудилося

План до твору несудилося

Задать свой вопрос
1 ответ
I. Реальн образи твору. (П'са побудована на дйсних фактах з виразними соцальними типами тогочасно доби. М. Старицький зазначав: "Факт, що послугував темою у мой драм, правдивий, з щирого життя, з сусднього нашого села, якому я був свдком...".) 

II. Первсна назва драми. (Пд первсною назвою "Панське болото" критики не позволили виставляти п'су, бо вважали несвочасним незручним виводити на сцену т сумн моменти з минулого селянського побуту, як можуть породити або пдтримати пристрасну упорядженсть мж вищими нижчими станами.) 

III. Побудова драми. (Твр побудований на контрастному зставленн свтоглядних позицй нтелгента-демократа (Павло Чубань) лберала з помщикв (Михайло Ляшенко), а ширше укранського панства трудового народу.) 

IV. Представники рзних соцальних верств. Образи драми. (Це була не художня умовнсть, а вдображення тогочасного життя, коли зруйнувався феодально-патрархальний лад, але ще залишилися велике землеволодння, частно-власницька деологя мораль.) 

1. Помщицький син Михайло Ляшенко. (Панич Михайло, "чистюк джиун", пд впливом лберально-культурних дей збира вчить сльських дтей грамоти, але його запалу вистача ненадовго. З бльшою охотою вн вдвду сльськ вечорниц.) 

2. Представник ново демократично нтелгенц Павло Чубань. (Це натура послдовна, дйова, ршуча. М. Старицький був новатором у змалюванн цього образу. Драматург точно подав "нових" людей, як виступають проти пдпанкв, людцв з лакейською психологю огидного породження пансько розтлнно морал. х дуже гостро засудив Павло: "Одним ви миром мазан. Обтешетесь зверху культурою, приберетесь у деальн химороди та й красотутесь; а дмухни тльки на вас, подряпай тршки, от так ж жироди у рунт".) 

3. Головна героня п'си селянська двчина Катря. (Образ Катр запам'ятовуться надовго. Дзвонарвна щиро коха панича, хоче з ним побратися. Та сталося не так, як сподвалася: Катря стала жертвою свого щирого почуття, не змогла здолати пасивност панича, який"не здатен боротися за сво кохання.) 

V. Конфлкти драми. (Обидва конфлкти класовий морально-етичний завершуються остаточним розходженням сторн. Випробування життя, потреба интенсивно дяти, пдкрпити сво слова вчинками зробили реальним те, що приховувалося та замовчувалося.) 

VI. Наростання селянського протесту. (Особливо огидно розкрива сво нутро панство у ставленн до селян. Як ранше, селянство у рабськй залежност вд панв. Чого вартий вигук пан Ляшенково на адресу Катр, яка "посягнула" на сина: "Раскатать ее!".) VII. Драма "Не судилось" верхушка критического реалзму. (Создатель "Очерков истории украинской литературы XIX в." М. Петров вважав, що п'са етапною у творчост М. Старицького "Прегарною" вважав драму й . Франко.)
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт