Твр
Основателем байки вважають древнего раба-митця Езопа. Дйсно, мудрсть його байок настльки глибока невичерпна, що протягом багатьох столть нею користуються байкар. Вони створюють нову форму для байки, завршовують , але не вважають за потрбне змнювати змст, який довершеним, а тому вчним.
Розглянемо три байки Езопа, як прожили вки, тепер у вршованй форм вдом пд менами нших байкарв, зокрема менем росйського письменника вана Крилова: Крук лисиця, Мураха Цикада та Лисиця виноград.
Мораль байки Крук Лисиця у Крилова принципово вдрзняться вд Езопово виховно ноти. Езоп пише про нерозумнсть Крука, а Крилов робить нший акцент, в нього головним персонажем 100 улеслива Лисиця. Отже, основна дея його байки лестощ, як шкодять оточуючим. Обидв риси людсько натури дурсть улесливсть можна знайти в обох байках. Але акценти творцами розставлен рзн, а тому байки сприймаються по-рзному, хоч вдразу зрозумло, що використовуться один той самий сюжет.
Байка Мураха Цикада у Крилова названа Бабка Мураха. Вже у змн ц назви ми бачимо цкавий момент: байкар змнювали спектр свого твору для простшого сприймання його читачами. Оскльки цикади на територ Рос не мають поширення, создатель змню цей образ на бльш доступний для свого регону образ бабки. Це наближення твору до просто людини ще раз пдкреслю основну мету байки розкрити людськ вади таким чином, щоб ус зрозумли не повторювали помилок, як замальовуються у байц. Мораль байки Бабка Мураха з часв Езопа не змнилася: необхдно думати про майбутн працювати задля нього.
Байка Лисиця виноград розповда нам про те, як Лисиця довгий час намагалася дстати виноград, який був надто високо, вона так не скуштувала його. Лисиця тод сказала, що цей виноград ще зелений пшла соб. Мораль Езоп розкрив дуже влучно навть афористично: так деяк люди не можуть досягти успху через брак сили, а звинувачують у цьому обставини. Цкаво те, що у байц Крилова наголошуться на тому, що виноград був стиглий: грона червонли.
Отже, ми бачимо, що байка це твр не тльки мистецький, а ще флософський виховний. Байка викрива вади людського характеру, а оскльки ц вади нередко одн й т сам незалежно вд часу простору, теми, де, сюжети байок позичаються одними письменниками в нших. Для творца залишаться основним одне: щоб байка сприяла виправленню людини. вихову вона людину дуже обережно нжно: пропонуючи й на розсуд поведнку тварин. Таким чином, нхто не залишаться ображеним, а хто хоче почути, про що каже создатель, той почу.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.