Напишть твр "Лсовий лкар"

Напишть твр "Лсовий лкар"

Задать свой вопрос
Войтешонок Агата
плизз
2 ответа
Це точно дятел......
Лсовий лкар

Чому в дятла не бува струсу мозку, хоч його клюв працю, як вдбйний молоток шахтаря?

Так, увесь день птах старанно працю, знищуючи комах-шкдникв: кородв, вусачв, довгоносикв, листодв. А струсу нема, бо кост та м'язи черепа у дятла влаштован по-особливому. Але не вдаватимемося до подробиць. Зате про язик розповмо бльше. Вн довжелезний схожий на тоненьку змйку. Ним дятли можуть проникнути у будь-як закутки дерева. Вн липкий, на кнчику шпилечки з спрямованими назад встряками. З такового язика, ще й висунутого на 10 см, не зрветься жодна комаха.
Бачили, як дятли швидко бгають по дереву не падають? Бо ноги в них мцн мають чотири пальц: два спрямован вперед, а два - назад. Щоб крутитися по стовбуру, дятел вдставля четвертий зовншнй палець убк. На дерев вн утримуться завдяки гострим кгтям, та ще й упираться мцним хвостом. Даремно по дереву дятли не стукатимуть: учен довели, що дятел безпомилково вдрзня трухлявий стовбур вд цло деревини.
У народ кажуть: "Хто б того дятла знав, якби не довгий нс". А вн у дятла довгий, мцний. Ним пташка д100 комах, насння з шишок; робить дрки в берез ласу соком: тод на кор дерева можна побачити цлий рядок крапочок; вибива кругленьке дупло для житла.
Дуже цкаво ц птахи вмють влаштовувати "кузню": ялинов чи соснов шишки вони зручно прилаштовують в розщеп дерева, а тод, розкриваючи х мцним дзьобом, дстають насння. Навесн, если снг пд деревом розтане, видно, скльки шишок переносив дятел тльки до ц "кузн" - а х у птаха може бути багато.
А ранньою весною дятел вдшукову сухенький сучок швидко-швидко стука по ньому дзьобом. Сучок вбру, по лсу луна свордний барабанний дрб - серенада подруз. якщо неподалк вд "барабанщика" Ви помтите точнснько такого ж дятла, але без червоно плями на затилку, знайте - це на заклик вдгукнулася подруга. тепер дятлам треба знайти придатне дерево (зазвичай, це осика або вльха) для видовбування житла. Працюють птахи по черз.
На дно дупла, вистеленого дрбною тирсою, дятлиха вдклада 5-7 яць. Мати батько висиджують х поперемнно. Пташенята вилуплюються голенькими, навть без пухового вбрання. А через три тижн молод дятли вже вилтають з гнзда. Спочатку батьки опкуються ними, пдгодовують, Згодом молодь розлтаться, батьки - теж: ус у рзн сторони.
На Кам'янеччин, крм большого дятла, живуть середнй, малий, зелений, срий, сирйський. Ус ц птахи зимують у нас. А ось крутиголовка з родини дятлв вдлта в теплш кра.
На цьому все, до зустрч з ншими дивами Кам'янеччини.


Мирослава Грюканова
малюсенький надо ув
Царапова Алиса
как досадно бы это не звучало*
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт