поможть реферат Яку роль вдграють моральн цннност людини будьласка

Поможть реферат Яку роль вдграють моральн цннност людини будьласка

Задать свой вопрос
1 ответ
У житт людини моральн цнност вдграють дуже важливу роль. Це пояснються тим, що повноцнний моральний вибр, твердсть моральних позицй особистост, здатнсть вийти за меж безпосередньо необхдност передбачають наявнсть загально основи для самоствердження людини як творчо особистост. Такою основою виступають цнност, що виражають моральну орнтовансть цннсний сенс поведнки людини.
Треба зауважити, що поняття цннсть функцону у флософськй, психологчнй науках в його основу покладено наявнсть у певних предметах, явищах, довколишнй природ ознак властивостей, як вдображають хню значущсть для людини чи суспльства, тобто яксть чи властивсть предметв, явищ т. д., котр становлять актуальну потребу особистост.
Цнност набувають соцального сенсу, реалзуються справляють вплив на свдомсть поведнку особистост злее в тому раз, якщо вони глибоко усвдомлюються сприймаються особистстю як цннсн орнтац в свт людських потреб , передусм, моральних. Становить нтерес висловлювання С. Л. Рубнштейна з цього приводу: Те, що як предмет, котрий 100 поэтому метою дяльност, спонука людину до д, ма бути значуще для не: саме здйснюване в д ставлення до того, що значуще для суб'кта ( що через це 100 для нього переживанням), джерелом, яке породжу дю, його мотивом тим, що нада йому сенсу для суб'кта. При цьому особистсна значущсть т чи ншо можливо мети для людини, як 
суспльно, зумовлена й опосередкована суспльною значущстю '.
Саме в цьому раз цнност виступають свордним локатором, спрямованим у певному ракурс для знаходження цннсного сенсу в моральному вибор. Таким чином, цннсну орнтацю можна уявити як здатнсть нравственно свдомост постйно в найрзномантнших ситуацях спрямовувати помисли й д людини на досягнення т чи ншо морально цнност 2.
В будь-якому суспльств потреба й можливсть формулювати цнност зовсм не простою справою. Кожна конкретна нравственна цннсть у вигляд норми чи поняття ма тривалу й складну сторю свого виникнення та розвитку. Тому за кожним вираженням цнност нормою, оцнкою, деалом слд шукати об'ктивний цннсний змст нравственно вимоги, яка й виступа пдрунтям цннсно орнтац. Будучи елементом нравственно свдомост, цннсн орнтац крзь призму суб'ктивного, особистсного сприйняття вдображають не тльки корнн нтереси та основн цнност людського буття, а й формулюють бльш чи менш чтк поняття сучасно людини про сенс життя, про людянсть, про спвчутливсть т. п. Та оскльки в суспльств люди не в однаковй мр сприймають поширен й устален цнност, то нердко вони формують сво власн цнност, як можуть снувати або як деальна категоря, породжуючи суперечнсть мж свдомстю й практичною поведнкою, або мають спрощений нрав, що не виходить за меж буденних уявлень , будучи, як правило, в таких випадках недосить стйкими, вступають у нерозв'язн суперечност з суспльними нормами й цнностями.
По сут, цннсна орнтацяце вибр особистстю такого типу поведнки (вчинку), в основ якого лежать певн, з тою чи ншою глибиною усвдомлен (чи взагал неусвдомлен) цнност.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт