З словником з039;ясуйте рзницю мж значенням чих слв,складть з ними словосполучення:

З словником з'ясуйте рзницю мж значенням чих слв,складть з ними словосполучення: змстовий-змстовний,особистий-особовий,ознайомити-познайомити,вдкрити-вдчинити,посмшка-усмшка.

Задать свой вопрос
1 ответ
Змстовий повязаний з реальним змстом, суттю, характерними рисами чогось. Уживаться з словами: багатство, навантаження, спрямування, точнсть, вдмннсть тощо. Змстовий звязок.
Змстовний багатий змстом, зображенням чого-небудь; розумний метою, призначенням чогось. Уживаться з словами: доповдь, лекця, виступ, праця, стаття, вдповдь, концерт, життя, вдпочинок под. Змстовний урок.
Особистий. Який власнстю окремо особи, безперечно належить й, персональний; який безпосередньо стосуться певно особи; який здйснються не через нших осб: особист реч, особиста охорона, особисте щастя, особист уподобання, особистий характер, особистий нагляд.
        Особовий. Який стосуться особи; вдкритий на окрему особу: особова назва, особове посвдчення, особовий склад, особова справа, особовий рахунок.
Познайомити (кого з ким). Налагодити знайомство мж незнайомими, представити когось комусь. Оце й мо друз, пдввшись, промовив пан Юзеф познайомив нас з офцером.
Ознайомити (кого з чим). Подати певн вдомост, нформацю про щось. Ознайомити екскурсантв з виставкою картин. Дос я вагався, чи ознайомити Разувава з листом Ларона Гнатовича. Ознайомити з памятками архтектури мистецтва, ознайомити з творчстю письменника.   Познайомити з письменником.
Укранською мовою вдчиняти можна, крм дверей, ворота, вкна, кватирку, хату, браму, тобто те, що потребу певного фзичного зусилля рук людини. Пригадаймо прислвя: Хто стука, тому й вдчиняють.
Если ж деться про початок функцонування якогось залогу чи установи або про виявлення ранше не помченого, слд вживати дслово вдкривати. Вдкривають засдання, рахунок, власний ресторан, новий закон у фзиц, змагання з фехтування тощо.
Це слово заходить також до складу фразеологзмв: вдкрити душу (серце); вдкрити карти; вдкрити Америку.
Усмшка. Особливий порух мязами обличчя (губ, глаз), який показу схильнсть до смху або виража привт, задоволення тощо. Мене здаля, як сонце, гр Усмшка сонячна твоя (О.Олесь); Хмельницький сховав у вусах усмшку (Н.Рибак); Наче подих той весняний, усмшка (М.Терещенко); Малий усмхнувся, але то була неясна усмшка (Вал. Шевчук). 2. Гумористичний художнй твр: вишнев усмшки Остапа Вишн.
Посмшка. Особливий вираз обличчя (губ, глаз), що виража глузування, рончне ставлення до когось, чогось тощо. Здоров, придивляться Тимофй до жорстко посмшки, яка нчого добросердечного не обця людям (М.Стельмах); Хотв уколоти жартом, але стримався, зате глузливу посмшку приховати не змг (А.Гудима); Вогонь зниць вд слова не ожив, У посмшц ховаться осуда: А що, з твох лричних мражв Багато хлба в нашм дом буде? Квту посмшка, щира посмшка.




, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт