оповдання лс наш леген

Оповдання лс наш леген

Задать свой вопрос
1 ответ
Кожна людина зна користь лсу, а особливо прогулянок в лс. Если гуляш по лс, вдкриваться "друге" дихання, вдчуваш зв'язок з природою, з кожним пеньком травичкою.

Але, на жаль, лсв на Земнй кул ставати все менше. Лси, в тому числ посаджен людьми, займають площу близько 40 млн. Км2, або близько 1/3 поверхн суш. Половина ц лсово зони належить тропчним лсам, четверта частина розташована в пвнчнй пвкул. На планет 30% хвойних 70% листяних лсв.



Лс використовуться в рзних галузях народного господарства, вн служить джерелом хмчних речовин, одержуваних при переробц деревини, кори, хво. Лс поставля сировину для отримання понад 20 тис. Виробв продуктв. Майже половина вироблено в свт деревини витрачаться на паливо, а третину йде на виробництво будвельних матералв. Дефцит деревини гостро вдчуваться у всх промислово розвинених кранах. В останн десятилття велике значення придбали лсу рекреацйних та сантарно-курортних районв. Вирубка лсв почалася на зор людського суспльства в мру його розвитку зросла, так як потреба в деревин та нших продуктах лсу швидко збльшувалася. За останн 10 тис. Рокв на Земл знищено 2/3 лсв. Тому кажуть: людин передують лсу, його супроводжують пустел. За сторичний час близько 500 млн. Га з лсв перетворилися в безплдн пустел. Лси знищуються так швидко, що площ вирубок стотно переважують площ посадок дерев.



Лс ма для людини ще й сантарно-ггнчн та цлюще значення. У повтр природних лсв присутн бльше 300 найменувань рзних хмчних сполук. Лси интенсивно перетворюють атмосферн забруднення, особливо газоподбн. Найбльшою окисля здатнстю володють хвойн (сосна, ялина, ялвець), а також деяк сорти лип, берз. Лс интенсивно поглина промислов забруднення, зокрема пил, вуглеводн.



Лс, особливо хвойний, видля фтонциди - летк речовини, що володють бактерицидними властивостями. Фтонциди вбивають хвороботворн мкроби. У певних порциях вони благотворно впливають на нервову систему, посилюють рухову секреторну функц шлунково-кишкового тракту, сприяють полпшенню обмну речовин стимулюють серцеву дяльнсть. Багато з них ворогами збудникв нфекцйних захворювань. Але тльки якщо х небагато.



Фтонциди бруньок топол, антонвських яблук, евкалпта згубно дють на врус грипу. Глочка ялиц, внесена в кмнату, в 10 разв знижу вмст мкробв у повтр, особливо коклюшу та дифтер. Листя дуба знищують бактер черевного тифу та дизентер.

Неувязка охорони лсу вже не просто животрепещуща, вона стала чимось само собою зрозумлим. Потрбно шукати нов швидк шляхи виршення. У 21 столтт нема няко необхдност видавати всю лтературу перодичн видання на папер. Компьютер'ютерн технолог та мережу нтернет надають прекрасн можливост для створення, збергання доставки читачам всх текств люстрованих видань. Бльшсть лтературних творв, газет журнальчикв в електроннй форм.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт