На шляху до Тараса Шевченка коротко по укранському
На шляху до Тараса Шевченка коротко по укранському
1831 р. з Вльно (сучасна Литва) до Санкт-Петербурга (тодшня столиця Росйсько мпер) прихав смнадцятирчний Тарас Шевченко. Теснее тод вн вирзнявся з-посеред нших крпакв. Володв польською, бо деякий час живой у Варшав з паном П. Енгельгардтом, добре знався на тогочаснй вропейськй культур. Був непоганим художником, адже, за деякими джерелами, навчався у Вльно у вдомого професора Йонаса Рустем аса.
У Петербурз Енгельгардт вддав юнака в науку до живописца Ширяева. У т часи мати власного живописца крпосникам було престижно й вигдно, бо м дставалась винагорода за боту крпака.
Ночами, псля роботи, Тарас нередко потайки ходив до Лтнього саду змальовувати виставлен там античн скульптури. У Санкт-Петербурз юнак познайомився з студентом Академ мистецтв ваном Сошенком. Той вдразу оцнив малярськ, а згодом поетичн здбност нового знайомого. О. Кониський так характеризував вплив цього митця на становлення особистост Тараса: Знайомство з Сошенком перевело Шевченка через той Рубкон, який роздляв людей крпосних, темряву свтло, волю неволю... Вн дав поштовх дуже стисненй пружин потенцйних можливостей, яка зробила живописца поета Тараса Шевченка свточем нашого народу. Мж друзями нередко входила розмова про волю. Т. Шевченко прагнув вирватись з крпацтва за будь-яку цну. Але . Сошенко мг тльки поспвчувати приятелю. Сам бдний живописец, вн не мг допомогти другов матерально. Однак . Сошенко ввв Т. Шевченка в коло впливових укранцв пвнчно Пальмри1. Вн познайомив Тараса з студентом Аполлоном Мокрицьким, той з вдомим у Санкт-Петербурз росйським укранським письменником вгеном Гребнкою. Саме . Гребнка сприяв знайомству Т. Шевченка з конференц-секретарем Петербурзько академ мистецтв Василем Григоровичем й академком Олексм Венец-ановим. Знан митц високо цнували художн обдарування Т. Шевченка й почали думати, як звльнити його з крпацтва. Але Енгельгардта не переконали навть клопотання за Т. Шевченка таких впливових дячв, як Василь Жуковський2, Олексй Венецанов2 Карл Брюллов4. Злее пд час взиту графа М. Вльгорського Енгельгардт назвав цну за свого крпака 2 500 рублв. Щоб збрати так кошти, К. Брюллов написав портрет вдомого поета В. Жуковського. 22 квтня 1838 р. було органзовано лотерею й збрано необхдну суму.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.