Напишть твр на теиу "Наталка Полтавка" пожалоста

Напишть твр на теиу "Наталка Полтавка" пожалоста

Задать свой вопрос
1 ответ
Про Наталку Полтавку не тльки про не (за твором вана Котляревського "Наталка Полтавка")
Якщо "Енеда" . Котляревського була першим твором ново укран-сько лтератури взагал, то "Наталка Полтавка" ввйшла у лтературу як перший драматичний твр була одразу ж оцнена театральними дячами, у тому числ вдомим росйським актором М. С. Щепкним близьким до театру великим укранським композитором М. Лисенком, що написав до не музику. З 1819 року ця п'са не сходить з театраль но сцени й дос користуться успхом. То в чому ж секрет успху?
Сюжет п'си, створений на життвй ситуац, що вдбива реальн взамини мж селянами, досить простий: пан возний, користуючись свом становищем, намагаться примусити бдну селянську двчину вийти за нього замж. Але Наталка обожать Петра - сироту та ще й колишнього батрака батька, що пшов бурлакувати, - знаходить у соб сили подолати вс перешкоди на шляху до одруження з ним.
Идентичен сюжети можна зустрти у багатьох народних пснях у драматург, що снувала до . Коляревського, - в нтермедях та вертепних драмах. Але порвняно з ними "Наталка Полтавка" зробила великий крок уперед - розвиток д, мова, повноцннсть зображуваних образв, дейне узагальнення свдчать про яскраву майстернсть Котляревського-драматурга.
Видатний укранський актор драматург . Карпенко-Коричневый називав п'су "праматр'ю укранського народного театру" та вдзначав большой емоцйний вплив на глядачв: "радсть, горе, сльози Наталки були горем, сльозами радстю вс зали".
Останн твердження заслугову особливо уваги - спвчуття глядачв виклика насамперед образ Наталки Полтавки, м'ям яко не випадково названо усю п'су.
Постать головно герон - Наталки - зворушу приваблю своми чеснотами. Вона змальована як деал селянсько двчини. Наталка увбрала в себе ус кращ риси жнки: скромнсть, чеснсть, доброту, сердечнсть та душевну силу.
"Золото - не двка!... - розповда про не виборний. - Окрм того, що прекрасна, розумна, моторна до всякого дла дотепна, - яке в не добре серце, як вона поважа матр свою; шану всх старших вд себе; яка трудяща, яка рукодльниця; для себя матр свою на свт держить".
Котляревський пдкреслю й нш дуже важлив риси нраву Наталки: хоробрсть, енергйнсь наполегливсть у боротьб за сво щастя, усвдомлення власно гдност.
   Про це свдчать також слова псн:
   Небагата я ординарна, но чесного роду,
   Не стижуся прясти, шити носити воду.
Ще в першй д п'си псля розмови Наталки з возним помтно, що ця ординарна двчина насправд розумншою за коварного "юристу". Розмова з матр'ю перекону, що Наталка здатна до глибоко критично оцнки людей, а власн вчинки доводять, що слова не якась вдсторо нена вд життя теоря - Наталка д так, як мислить: помрковано, але ршуче. Хоча це зовсм не заважа й мати почуття гумору - протягом п'си вона неодноразово промовля влучн та дотепн слова. Загалом мова Наталки прекрасна, багата спвуча, сповнена мудрими народними прислв'ями.
Тльки материни сльози змушують погодитися вийти замж за першого, хто посвататься - але це не зрада власних принципв, Наталка ма вагому причину пти на самопожертву. "Блага дитина", - каже про не Терпилиха. Матер ставлять Наталку в приклад свом дочкам.
Працьовитсть двчини пдкреслються тим, що протягом ус п'си ми не бачимо без дла: вона то ши, то де по воду.
Вона не шука матерального достатку, навпаки, на думку в заможного чоловка бдна жнка "буде грше наймички, буде крпачкою" - хба багато двчат розум цю нби просту стину? Треба бути непересч ною особистстю, щоб наважуватися виступати проти розповсюджених цнностей захищати сво.
Здатнсть Наталки наполягати на свому найвиразнше проявлять ся, если повертаться коханий Петро. Здесь вже вона готова вдкинути не злее яксь практичн мркування, а навть ус традицйн звича, й виступити проти вол старших - адже йдеться про кохання.
"Если Петро мй вернувсь, то я не ваша, добродю", - заявля Наталка при всх твердо стоть на свому. Незламна воля сильний нрав дозволяють й перемогти у боротьб за сво щастя.
Але риси характеру - не просто риси певно окремо особи, чи то просто деально жнки. Йдеться не злее про не. Незважаючи на пдкреслену ндивдуалзовансть, живо та реалстично змальований образ Наталки насамперед узагальненим образом найкращих людських рис усього укранського народу. Котляревський створив його, щоб оспвати висок моральн та розумов якост низв тогочасного суспльства. Цим видатний поет драматург висловив свою вру в люд оптимзм щодо його майбутнього, а зображуючи перемогу Наталки пдкреслив вру в перемогу загальнолюдських гуманстичних принципв. Саме через це образ Наталки не стар, а продовжу зачаровувати нов поколння читачв та глядачв.
Юрик Островцев
Ти це з нета брав?
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт