Скласти оповдання на тему отруйн органзми
Скласти оповдання на тему отруйн органзми
Задать свой вопросОтруйними називаються рослини, що мстять так хмчн речовини, як, потрапивши в органзм людини або тварини, викликають отруння. Отруння може призвести до тяжкого захворювання навть до смерт. Для само рослини отруйн речовини мають велике значення. Вони захищають рослину вд тварин, як могли б з'сти його стебла, листя, корння та насння.
До отруйних речовин, що мстяться в рослинах, вдносяться азотист сполуки (жаждалоди), з'днання Сахаров з спиртами, кислотами та ншими речовинами (глкозиди), рослинн приятна (сапонни), грк речовини, токсини, смоли, вуглеводн н
У деяких рослин отруйн кожура плоди, а листя квтки зовсм нешкдлив (крушина), в нших отруйн квти (гречка), у третх - тльки плоди (полови), а у деяких видв отруйно вся рослина, крм плодв (сумах). рослини цлком отруйн (вороняче око). У мру розвитку рослини кльксть отруйних речовин у ньому змнються.
Людина рзн види тварин неоднаково сприйнятлив до рзних отрут. Так, атропн, що мститься в беладона, наприклад, сильно д на людей, небезпечний вн для кшок, собак птахв, але слабо д на коней, свиней кз, а для зайчикв зовсм нешкдливий. Птахи гинуть вд плодв ансу, кмину кропу, а людина використову х в жу. Почасти таке явище объяснються фзологчними особливостями людини рзних видв тварин, перш за все особливостями будови травних органв нервово системи, тому що отруйн речовини у бльшост випадкв потрапляють в органзм разом з жею в першу чергу дють на нервов клтини.
Дти, а також молодняк тварин бльш чутлив до отрути лкв, нж доросл, тому набагато частше отруюються отруйними рослинами. Це трапляться тому, що дти не знають, як рослини отруйн. Отруйн рослини не можна брати в рот; невимите рукой, яка тримала х, не можна торкатися глаз. Деяк отрути знаходяться в соку рослин, який здатний розчинити жир, що покрива поверхню шкри; усмоктуючись в шкру потрапляючи в кров, такий ск виклика отруння. Отрута, введений в кров, д сильнше, нж що потрапив в органзм з жею.
Погибель при отрунн наста вд ураження найбльш важливих органв, в першу чергу дихання, потм травлення. При гострому отрунн погибель наста через клька хвилин. Слабк отрути дють тривалий час, але також можуть призвести до смерт.Тому при отрунн необхдно вживати термнових заходв. Перш за все потрбно обвести потерплого до лкаря. Якщо це чомусь швидко зробити не можна, необхдно вивести отруйн речовини з органзму, промивши шлунок большою клькстю води.
Протиотрути приймаються тльки за вказвкою лкаря. Рослинн отрути в малих порциях нередко використовуються як лки.Отруйн рослини подляються на клька груп, залежно вд того, на що вони впливають. Одн надають вплив переважно на центральну нервову систему (блекота, дурман, беладона, мак, полови), нш - на травний тракт та органи дихання (аронник, вовче лико, молочай, кукль), трет - на серцево-судинну систему (вороняче око, конваля). Головним чином на функц печнки впливають крестовник люпин, а на тканинний обмн - маннк посвно льон.
До отруйних рослин вдноситься близько 10 тис. видв, що склада приблизно 2% вд загального числа видв рослин свту.Найбльше отруйних рослин серед покритонаснних грибв (див. ст. Гриби). Значно менше х серед голонаснних, папоротеподбних, мохв, водоростей лишайникв. Серед дводольних рослин отруйних бльше, нж серед однодольних. смейства, в яких бльшсть видв отруйно: жовтц, пасльонов, молочайн, тутов та н У отчизнах складноцвтих кактусовихотруйних рослин зовсм мало, а в смейств губоцвтих х взагал нема. У межах роду можуть бути отруйн й неотруйн види.Навть один той самий вид у рзних умовах снування може бути отруйним або неотруйним.
В екваторальних кранах отруйних рослин бльше, нж у кранах помрного клмату, отрути, що мстяться в их, мають бльш сильною дю. Якщо отруйн рослини, що ростуть на пвдн, наприклад аконт, лавровишн, виростити на пвноч, то х отруйн властивост стають слабкшими. Але це не означа, що в прохладному клмат нема отруйних рослин. Отруйний рододендрон золотистий росте в Сибру на Камчатц, дуже широко поширен в прохладному клмат отруйн чемериц лютики.
Отруйн рослини можна зустрти в лсах хвойних листяних, сухих вологих, на болотах багнистих мсцях, по берегах рчок, на луках полях як смттв поблизу жител. Зупинимося на рослинах найбльш небезпечних нередко зустрчаються.
У лсах вропейсько частини СРСР субальпйсько зон Кавказу можна зустрти дуже красивий чагарник вовче лико.Висота чагарнику - вд 30 до 120 см. Вовче лико цвте ранньою весною, в квтн, до появи листя. Його запашн рожев квтки розташовуються на глц щльними пучками, квтконжки дуже коротк. У вовчого лика гарн плоди - овальн яскраво-червон кстянки. Однак вони дуже отруйн несуть погибель тому, хто х проковтне. Рослина мстить глкозид дафнн. При отрунн цю отрутою з'являються судоми кривавий пронос.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.