назвть розряди займенникв та наведть прикладиДам 12 баллов

Назвть розряди займенникв та наведть приклади




Дам 12 баллов

Задать свой вопрос
2 ответа

Ответ:

Объяснение:

  1. Особов     я,ти,вн вона..
  2. Зворотний      для себя
  3. Присвйн   мй,наш,твй...
  4. Питальн     хто?що?котрий?...
  5. Вдносн     хто,який,чий...
  6. Вказвн     цей,той,такий,стльки
  7. Означальн    сам,самий,всякий,кожниий
  8. Заперечн  нхто,нщо,някий,нчий
  9. Неозначен  дехто,деякий,дещо,хто-небудь,казна-що

Ответ:1. Особовими називаються займенники, як вказують на осб, нших стот, предмети, явища, поняття: я, ти, вн, вона, воно, ми, ви, вони. Вс особов займенники змнюються за вдмнками й числами; займенник вн змнються за родами.

2. Зворотним називаться займенник для себя, який вказу на того, хто викону дю. Вн не ма роду, числа називного вдмнка; за ншими вдмнками вн змнються.

3. Присвйними називаються займенники, як вказують на приналежнсть предмета першй (мй, наш), другй (твй, ваш), третй (його, , хнй) чи будь-якй (свй) особ.Присвйн займенники (крм його, ) змнюються за родами, числами вдмнками, як прикметники. Займенники його, незмнними.

4. Вказвними називаються займенники, як вказують на предмет (цей, сей, той), ознаку (такий), кльксть (стльки). Займенники той (отой), цей (оцей), такий (отакий) змнюються за родами, числами вдмнками, як прикметники. Займенник стльки змнються злее за вдмнками.

5. Означальними називаються займенники, як вказують на узагальнену ознаку: всякий (усякий), весь (увесь, ввесь), кожний (кожен), нший, сам, самий. Вони змнюються за родами, числами вдмнками, як прикметники.

6. Питальними називаються займенники, як мстять у соб запитання про особу (хто?), предмет (що?), ознаку (який? чий? котрий?), кльксть (скльки?). Займенники хто, що, скльки змнюються за вдмнками, який, чий, котрий - за родами, числами вдмнками, як прикметники.

7. Вдносними називаються займенники, як виконують роль сполучних слв для приднання пдрядних речень до головних. Це т ж питальн займенники, але без питання.

8. Неозначеними називаються займенники, як вказують на неозначену (невдому) особу, предмет, ознаку, кльксть: дехто, дещо, хто-небудь, що-небудь, якийсь, будь-чий под. Вони утворюються вд питальних додаванням часток казна-, хтозна-, будь-, -небудь, аби-, де-, -сь.

Неозначен займенники мають т ж морфологчн ознаки, що й питальн займенники, вд яких вони утворен.

З частками казна-, хтозна-, будь-, -небудь займенники пишуться через дефс, а з частками аби-, де-, -сь - разом: казна-хто, хтозна-чий, будь-який, скльки-небудь; абиякий, дещо, хтось. Якщо мж часткою займенником прийменник, то вс три слова пишуться окремо: аби з ким, будь для кого, хтозна в чому.

9. Заперечними називаються займенники, як вказують на вдсутнсть особи, предмета, ознак, клькост: нхто, нщо, някий нчий, нскльки. Заперечн займенники мають т ж морфологчн ознаки, що й питальн займенники, вд яких вони утворен за допомогою частки н. З часткою н займенники пишуться разом. Проте якщо мж часткою займенником прийменник, то вс три слова пишуться окремо: н до кого, н для кого, н в якому н.

Объяснение:

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Последние вопросы

Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт