Опис Софвського Храму

Опис Софвського Храму

Задать свой вопрос
1 ответ

Ответ:

Разъясненье:

Державний архтектурно-сторичний заповдник Софя Кивська "Софвський музей" мститься в центр Кива. На територ заповдника, площа якого становить 5 гектарв, розташований чудово краси ансамбль пам'яток втчизняного зодчества XI-XVIII столть. Найцнншою спорудою заповдника Софвський собор - всесвтньовдома пам'ятка архтектури монументального живопису XI столття. Вн велично височить у центр ансамблю.

Собор Софя Кивська споруджено в перод розквту Кивсько Рус, велико схднослов'янсько держави, колиски трьох народв - укранського, росйського, та блоруського.

Давньоруська держава досягла вершини сво могутност у часи правлння князя Володимира Святославича (978-1015 рр.) та його сина Ярослава Разумного (1019- 1054 рр.).

У 988 роц за князя Володимира Святославича на Рус було запроваджено християнство, що малюсенько велике значення для дальшого розвитку феодальних вдносин, змцнення дност держави, пднесення культури, розширення полтичних культурних зв'язкв Кивсько Рус з Взантю та ншими вропейськими кранами.

з запровадженням християнства в Давньоруськй держав почалось нтенсивне будвництво кам'яних християнських храмв. До х створення залучалися кращ будвельники художники свого часу, використовувалися художн й технчн досягнення епохи. Храми прикрашалися настнними розписами, кам'яним рзьбленням, ставали справжнми творами мистецтва. Водночас з спорудженням кам'яних храмв розв'язувалися важлив мстобудвнич завдання.

Пд час побудови першо кам'яно церкви в центр Кива - Десятинно (989-996 рр.)- князь Володимир Святославич значно збльшив укрпив територю мста. За часв сина Володимира - Ярослава Мудрого в Кив почалось велике будвництво. Територю кремля було розширено бльш як у 8 разв обнесено новими оборонними валами. У цей же перод збудовано митрополичий храм - собор Софя Кивська, який став головною монументальною будовою м100.

Будвництво Храму Софя Кивська. Початок будвництва Софвського храму

У лтописах закладини храму Софя Кивська датуються 1017 або 1037 роком. Певно, що будвництво Софвського храму велося в 20-30- роки XI столття.

Навколо Софйського собору - центрально споруди Ярославового м100 - стояли кам'ян храми, боярськ палаци, житла городян, а подвр'я митропол було огороджено муром. До наших днв з XI столття збереглися злее собор Софя Кивська руни Золотих ворт - торжественного в'зду в древнй Кив.

Стародавнй Кив X-XIII ст. Макет, кусок. М100 Ярослава. Живописец Д. Мазюкевич:

Стародавнй Кив X-XIII ст. Макет, кусок. М100 Ярослава. Живописец Д. Мазюкевич

Назва храму "Софвський" прогуляться вд грецького слова "софя", що в переклад означа "мудрсть". Присвячений "мудрост християнського вчення", собор, за задумом творцв, мав утверджувати християнство на Рус. Збудований як головний, митрополичий храм Рус, собор Софя Кивська був у давнину громадським культурним центром держави. Здесь вдбувалися церемон "посадження" князв на кивський престол, прийоми ноземних послв; бля стн Софвського храму збиралося кивське вче; при Софвському собор велося лтописання була створена Ярославом Мудрим перша вдома у Кивськй Рус бблотека.

Уже в XI столтт сучасники оцнили собор Софя Кивська як видатний твр мистецтва. Перший руський митрополит ларон - видатний публцист свого часу - писав про нього: "Церковь удивительна и замечательна всем округниим странам, яко же ина не обрящется во всем полунощи земнем от востока до запада".

За свою багатовкову сторю собор Софя Кивська пережив навали ворогв, пограбування, частков руйнування, ремонти перебудови.

В один з найважчих перодв стор древнього Кива - захоплення м100 полчищами хана Батия в 1240 роц - бльшсть архтектурних споруд було перетворено на руни. Софвський собор уцлв. Однак, розграбований спустошений, собор Cвято Cоф втратив колишню красу велич, хоч залишився головним мським дючим храмом. Протягом XIV - XV столть киянам доводилося вести боротьбу проти литовських польських феодалв, а також проти кримських татар, як спустошували м100 грабжницькими набгами. У 1416 роц Кив розграбував спалив хан Едгей, у 1482 роц - Менгл-Грей.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт