Складеним дслвним присудок у реченн... пояснть чому.
Складеним дслвним присудок у реченн...
пояснть чому.
Окрм просто присудка, який виражаться в реченн зазвичай одним словом, ще й складен. хня назва разговаривать сама за для себя: вони складаються з клькох слв. Ц складен присудки дляться на дв групи: складенн менн та складен дслвн присудки.
Складенн менн складаються з слова-зв'язки (зазвичай це так слова, як , був, буде, здаватися, стати, дуже рдко - являти собою) якось менно частини мови. Це може бути менник (вдповда на питання хто? що?), прикметник (який?), займенники (ти, вн вона, вони - займенник як частина складеного менного присудка зустрчаться дуже рдко), дприкметник (що подну дю ознаку - написаний, опалий, пожовклий) числвником (перший, другий, тридцятий).
Отже, складений менник присудок = меннна частина мови + дслово-зв'язка.
Щодо складених дслвних присудкв, то тут все набагато простше. Вн складаться з допомжного дслова (хотти, бажати, прагнути, любити, могти так отдал) нфнтива (неозначено форми дслова; тобто, если дслово закнчуться на -ти: ходити, малювати, танцювати).
Отже, складений дслвний присудок = допомжне дслово + нфнтив (неозначена форма дслова).
З теорю, размышляю, розбралися. Тепер давай проаналзумо запропонован речення.
1. Для початку визначимо граматичну базу (пдмет присудок). Що? - оч. Оч нби виконують дю в цьому реченн, тому це слово - пдмет. Що робили? - були. Але ми повинн пам'ятати, що були може бути дсловом-зв'язкою. Отож, спробумо знайти слова, як могли бути залежними вд нього бути менно частини мови. Як? - Велик, безбарвн, гневит. Отже, були велик, безбарвн, гневит - це складений менний присудок.
2. Працюмо за такою ж схемою. Що? - Днпро - пдмет. Що робив? - здавався. Знову ж не забувамо, що це може бути дслово-зв'язка. Шукамо залежн менн частини мови. Яким? - могутнм. Отже, здавався могутнм - це складений менний присудок.
3. Хто? - Валентин. Що робив? - не мг. Згадаймо, що слово "могти" може бути допомжним дсловом. Тому шукамо нфнтив. Не мг що зробити? - всидти. Тому не мг всидти - це складений дслвний присудок, якого ми й шукали.
4. Що? - оснь. Що зробила? - взглянула. Це не допомжне дслово, не дслово-зв'язка. Отже, взглянула - простий присудок.
Таким чином, шукана вдповдь - В.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.