Спльним домом для всх нас Земля ункальна планета сонячно системи , можливо, всього Всесвту. Ункальнсть Земл поляга в тому, що здесь життя. Наша Земля, яку першим в стор людства побачив з космосу Ю. О. Гагарн в 1961 роц, явля собою величезний космчний корабель. Порвнюючи Землю з космчним кораблем, не можна не вдзначити, що як для космчних кораблв, так для Земл спльним питання життзабезпечення. Ми жител Земл зазвичай не звертамо на це уваги. Людина протягом сво стор розвивала розумння законв природи, методи експлуатац всх природних ресурсв. При цьому вона пройшла шлях вд мисливця-збирача до виробника. Мабуть, на цьому шляху першим досягненням людини було оволодння вогнем. Саме з цього моменту гармоня людини природи була порушена, а сама людина ршуче встала на свй шлях розвитку створила цивлзацю.
Наша крана по праву вважаться одню з найзеленших держав свту майже сорок вдсоткв Украни займають лси. Та як лси! Корабельна сосна кедр, берези ялини Лс джерелом сили могутност укранцв. Дух народу його вкова сторична база мцно повязан з феноменом лсу. Виробництво побут, первинн витоки культури укранського народу лсове походження. Житло, домашн начиння, знаряддя прац та бою, жу та одяг, дитяч колиски та жноч прикраси всм цим забезпечував людей лс. Дйсно, лс без жодних перебльшень можна назвати зеленим золотом Украни. Лс да людин унверсальну сировину деревину, яка ма застосування в багатьох галузях промисловост: паливнй, хмчнй, легкй; дерево традицйно використовуться для будвництва в побут для виготовлення предметв домашнього вжитку, начиння.
Неможливо переоцнити екологчне значення лсв: х називають легенями планети, тому що вони джерело кисню в атмосфер; випаровування, вироблене деревами, зволожу повтря помякшу клмат, тому лс ма важливе клматичне регулююче значення. Не слд забувати, що лс служить притулком мсцем проживання для величезно клькост тварин рослин, а для окремих видв диним придатним середовищем проживання. Лс також джерелом нших цнностей. Вн служить джерелом технчно (живиця), лкарсько (лкарськ рослини шипшина, звробй, брусниця, валерана та нш) харчово (гриби, ягоди) сировини. Лс також середовищем життя для величезно клькост мешканцв (ведмдь, лось, лиса, заць, блка, тхр, куниця, борсук, дятел т.д.). На жалко, ми свдками зовсм ншого ставлення до нашого головного нацонального багатства. Безконтрольний вивз за кордон найцннших порд деревини, неприпустимий малюсенька кльксть вдновлювальних лсогосподарських робт все це багато ншого руйну лсове господарство крани.
Мй дядько працю лсником. Вн дуже обожать свою роботу багато розповда про дерева, лс. Дядько завжди разговаривать, що у лсв теж безлч заморочек. По-перше, лсов дерева, як люди, страждають нфекцйними та ненфекцйними хворобами, що викликаються паразитуючими органзмами несприятливими умовами середовища; лсу шкодять також комахи, що харчуються спочатку пошкодженими деревами, а потм переходять на здоров; нердко лсов пожеж охоплюють величезн територ. З цими неуввязками можна ефективно боротися: необхдно утримувати лс у хорошому сантарному стан, в ньому не повинно бути пошкоджених, упалих гниючих дерев, пнв, глок, вн не повинен затоплюватися та отруюватися екологчно небезпечними забрудненнями навколишнього середовища. Найбльш двими заходами щодо захисту лсв вд хвороб, шкдникв та пожеж сразу можна назвати просте сантарне очищення лсу вд сухостою та смття, та розяснювальну роботу серед населення, яка проводиться учнями шкл университетв, повязаних з екологю та лсовим господарством, добровольцями.
Наступною проблемою лсв Украни, як я вважаю, це катастрофчне зменшення клькост дерев в результат вирубки. Лс вирубують для рзних цлей: частина для промислово переробки, частина на експорт, а частина для розчищення земл пд сльськогосподарськ угддя чи будвництво. Протягом багатьох столть генофонд наших лсв неухильно погршуться: здавна елтн дерева модрину сосну продавали за кордон, кращ осики вдправляли на Захд. Сразу втчизнян лсвники намагаються полпшити генетичний фонд майбутнх лсв за елтним наснням споряджаються експедиц в далек куточки крани, вирощуються спецальн насннв лси. А крм цих лсвникв та простих громадян, небайдужих до рдно природи, наш живой лси нкого не цкавлять: держава продовжу закривати оч на незаконн вирубки експорт дерев, пдпримства не бажають хоча б зменшити втрати лсу, адже при лсозаготвлях, транспортуванн та обробц дерев, за пдрахунками фахвцв, втрачаться близько половини того, що добуваться Це деревина у вигляд глок, кори, тирси, обрзкв, а нод цлих дерев малоцнних порд.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Физика.
Математика.
Разные вопросы.
Разные вопросы.
Математика.
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.