Природни копалини укранинаписати твр 

Природни копалини украни
написати твр

Задать свой вопрос
1 ответ
Корисн копалини осадового походження поширен переважно в границах тектончних западин плит платформених областей, а також передгрських крайових прогинв. Тобто вони характерн для структур, як в минулому були басейнами нагромадження осадового матералу, що зносився з прилеглих територй. 

Магматичн та метаморфчн породи потрбно шукати в горах з слдами вулканчних процесв, а також у кристалчних щитах, де близько до поверхн залягають давн магматичн та метаморфзован породи. Формуються хн родовища, як управляло, на стиках лтосферних плит. Наприклад, на континентах у мсцях розвитку рифтових зон утворюються родовища марганцю, залза та мд. У зон зткнення материкових лтосферних плит виникають поклади мд, срки, урану. 

До их належать у бльшост випадкв рудн корисн копалини, а також графт, алмази тощо. Утворюються вони в итог остигання магми у трщинах земно кори, метаморфзац магматичних чи осадових порд пд впливом високо температури тиску. 

У границах Украни давн магматичн метаморфчн породи виходять на поверхню територ Украни знаходяться Донецький Льввсько-Волинський кам'яновугльн та Днпровський буровугльний басейни. Донецький басейн у межах Украни (Великий Донбас) займа площу понад 50 тис. км2 (тут заляга коксвне, газове вуглля, антрацит.) Донецький басейн основним у вугльнй промисловост крани. Припаси вуглля оцнюються в 109,0 млрд. тонн в шарах потужнстю 0,6-1,2м. З 1949р. освоються Захдний Донбас, розташований на пвнчному сход Днпропетровсько област частково в Харквськй област. Нин в Донбас бльш як 100 длянок, загальн припаси яких становлять близько 12 миллиардов. тонн. 

Льввсько-Волинський басейнзнаходиться на заход Украни, ма площу близько 10 тис.км2. Максимальна потужнсть кам'яновугльних шарв 2,8 м, вуглля срчисте, використовуться як енергетична сировина для коксування. Звичайним шахтовим способом тут можна добувати лише 30 % припасв вуглля. Тому потрбно розширювати добування шляхом пдземно газифкац в районах з малопотужними шарами вуглля. 

Днпровський буровугльний басейнзайма площу близько 150 тис. км2. Його родовища знаходяться в Кровоградськй, Днпропетровськй Житомирськй областях. Загальн розвдан запаси становлять 6 млрд. тонн. Родовища бурого вуглля вдом також в Полтавськй Харквськй областях, в Приднстров', Передкарпатт Закарпатт. 

Родовища горючих сланцв в Карпатах, на Подлл, в Кровоградськй област (найбльше Бовтиське родовище). 

Торфов родовища знаходяться переважно на Полськй низовин, в рчкових равнинах. 

В Укран виявлено за останн роки близько 150 нових нафтових, нафтогазових, газоконденсатних газових родовищ. Родовища нафти газу зосереджено в трьох регонах: Карпатському, Днпровсько-донецькому, Причорноморсько-кримському. 

Карпатський нафтогазоносний регонохоплю родовища Передкарпаття, Укранських Карпат Закарпаття. Бльшсть нафтових газових родовищ знаходяться у Льввськй та вано-Франквськй областях приурочене до Передкарпатського прогину. Здесь виявлено понад 30 родовищ газу, багато з яких в итог тривало експлуатац майже повнстю вичерпано. Найбльшими нафтогазовими родовищами Долинське, Бориславське, Волицьке, Битквське, Угерське, Залужанське, Дашавське. Промислове значення мають нещодавно вдкрит газов родовища Закарпаття. 

Понад 80 % видобутку нафти газу припада на Днпровсько-Донецький нафтогазоносний регон. Найбльшими газовими родовищами Шебелинське, Захднохрестищенське фремвське (сумарн припаси понад 970 миллиардов. м3), нафтовими Леляквське, Глинсько-Розбишвське.


, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт