10 речень про давне укранстке веслля (з традицями )
10 речень про давне укранстке веслля (з традицями )
Задать свой вопросВласне саме веслля починаться з органзац позду юного до молодо. Розпочинають з обду в молодого. На звуки музики до хати юного збираються гост. Молодий виходить з хати разом з старшим дворянином вта трич товариство, псля цього вн вказу на парубкв, як пдуть з ним . Дворянин знма з парубкв шапки до кожно з их пришивалася червона стрчка або пучки барвнку. Це парубоцьке товариство називали боярами, а наймолодшого дворянином. Так сам вдзнаки роздавали свтилкам, тобто двчатам, як були присутн в позд юного. Молодий сидв на покутт, по-праву сторону сидли дружби, а по лву свтилки. Псля обду дворянин збирав грош псля цього проводилися певн обряди.
Псля ритуалв пд спв виряжалися в дорогу. Если молодий вд'зджа перед ним несли весльн корогви. В бльшост мсцевостей молодий з товариством хали вверхи. По дороз до молодо вдбувалися перейми , если молодий мав платити грош та вгощати, тих хто його зупинив.
Позд юного зупинявся перед зачиненими воротами. З сторони юного дуть у двр два старости за столом посередин двору зустрчають двох старост з сторони молодо. Псля переговорв за столом (викупу молодо) юного впускають у двр.
Зустрчати позд юного виходила мати молодо в вивернутому кожус та з мискою води з ввсом в руках. Псля того як молодий сдав коло молодо починався розподл подарункв мж рднею двчини. З сторони молодо всх обдаровували вишитими рушниками.
Псля цього починали розплтання коси та одягання серпанку. Молодй одягали очпок, а мати повязувала намтку. Ця церемоня супроводжувалася спвом. Псля покриття голови молодо, приносли коровай та розподляли його за порядком спорднення та за вком.
За коровам шов ритуал перевезення молодо до хати юного, який розпочинався вечерею.
В понедлок вдбувався другий денек веслля у ввторок третй.
Традиц та ритуали повязують разом столття. Сьогодн багато наречених надають перевагу рзномантним звичаям смачним традицйним стравам.
В Укран веслля колись святкувалося три дн. Походження укранського веслля занурене у тамниц та ритуали схдного ритуалу християнства. Ось деяк з их:
За клька годин до того, як пара вдправляться в церкву, наречена наречений просять у свох батькв благословення в будинку батькв наречено. Молода пара 100 навколшки на вишитий рушник перед батьками. Зазвичай, старости тримають кони суса Христа Дви Мар, загорнут у вишитий рушник. Батьки благословляють свох дтей, бажають м щасливого, радсного, багатого здорового життя разом. Батьки тримають коровай як знак того, що дв см офцйно стали одню.
ЦеремоняНа вдмну вд бльшост захдних весльних церемонй, в укранськй традиц батько наречено не вида свою доньку. Так сторично склалося, що рвнсть днсть була вковою традицю. Укранський наречений наречена входять до церкви разом рука об руку, як добровльн рвноправн чоловк та дружина.
Вся церемоня, за винятком проповд, вдбуваться у форм псн. Св. Августин 1-го разу сказав: Хто молиться та спва той молиться двч. Ц слова припали укранцям до душ.
Пд час внчання священик зустрча молоду пару при вход в церкву починаться церемоня. Перед тим, як зайти, наречений наречена заявляють священику, що вони вступають до шлюбу з сво власно вол. Потм священик благословля обручки одяга х на пальц нареченого наречено (традицйно на праву руку). Псля цього священик бере обидв руки веде х до ввтаря, символзуючи, що Бог веде х у шлюб .
Укранський вишитий рушник, на якому стоятиме пара, стелять перед ввтарем. Вн знакзу надю на те, що молодят нколи не сптка бднсть або те, що вони несли не стоятимуть на голй земл. Псля внчання пара отдал буде використовувати весльний рушник для того, щоб прикрасити кони або для першого спльного Великоднього кошика.
Традицйно, хто перший стане на рушник, той буде головою см. Проте, укранська народна мудрсть говорить, що Чоловк голова, жнка шия: куди шия поверне, туди голова й дивиться.
Старости учасниками веслля, зазвичай друзями або членами родини (по одному вд кожно сторони або хресн батьки ), як мають особливу роль у святкуванн. Вони офцйними свдками шлюбу. У дальнему минулому, старости були сватами . Сьогодн хн обовязки обмежуються проведенням весльно процес, а також вони несуть жеребцы суса Дви Мар в церкву. Ц жеребцы супроводжуватимуть подружню пару до хнього будинок будуть висти на видному мсц, знакзуючи духовний центр родини.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Разные вопросы.
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.