придумайте твир на тему Що я очикую вид весны
Придумайте твир на тему Що я очикую вид весны
Задать свой вопросПрихд весни в Укран повязаний з цлою низкою цкавих народних ритуалв. Першою зустрччю весни можна назвати Стртення, яке святкуться 15 свирепого. У люд кажуть, що у цей денек весна з зимою зустрчаться. Зима це ветха бабушка, а весна молода двчина. Вони сперечаються. Хто кого переможе в суперечц, той пануватиме. Уважно люди в цей денек слдкують за погодою, бо вона вщу прихд весни. Якщо псля обду потепл, то перемогла весна. Якщо погода видасться холодною, то зима ще довго простоть, протримаються студи. Вважаться, що на Стртення грм просипаться, тому в люд це свято нод називають Громицями. У цей денек в церкв святять свчки, як називають грог мчними, та воду. З освяченою свчечкою обходять все господарство, щоб вона святим свом полумям дстала кожен куточок захистила богу вд всього злого, рзно нечисто сили. Вважаться, що псля Стртення почина прокидатися земля вилтають з вирю птахи, щоб повернутися додому.
Через мсяць, 14 березня, святкують день Явдохи. з ним також повязане дйство зустрч весни, яке називають гуканням весни. Кликали весну так: Ой весна, весна, днем красна, Що ти нам, весно, принесла?
Доручали це зробити дтям. Але спочатку мами та бабус випкали печиво у форм пташок-жайворонкв з т100. З ними малеча й прогуливалась на свтанку гукати весну. .
Ранше на денек Явдохи молодь збиралася за селом чи мстом на луках, узлсс. Здесь водили хороводи. Народне прислвя каже: Там, де хоровод ходить, там жито родить. Молодь спвала обычаев псн: гавки та веснянки. Деяк з их дйшли й до нашого часу. А ще закопували в землю горщик з кашею. В люд вважали, що за зиму земля зголоднла, потрбно нагодувати. Тому у землю закопували горщик. Ховали його обовязково пд березою деревом, яке одним 8 першим прокидаться навесн.
Кидай сани, бери вз! Ця народна приповдка вдома, мабуть, усм. Вона значив, що вже починаться дружна весна, розтанув снг. Повязаний цей вислв також з обрядовими дйствами, якими зустрчають весну. Вдбуваються вони в кнц березня, на день Олекся.
У люд до цього денька ставлять з особливою повагою. З ним повязано дуже багато прикмет поврв, як стосуються змн в природ. В люд врили, що на Олекся ворон-крук сам кучаться куча свох дток перед тим, як випустити х яа волю. Вважаться, що саме цього денька лисиц переселяються з старих нр у нов. Нколочено перш три дн псля переселення ходять вони наче слп глух, та кури м сняться. Це тльки повря. Але й прикмети, за якими визначали, чого чекати дал. Якщо журавл повертаються з вирю дружно курличуть, если летять, треба очкувати на тепло. Якщо день на Олекся теплий, то й вся весна буде теплою, а рк видасться багатим на врожай.
Якою б не була погода на Олекся, обовязково заспва пташка-ввсянка. У люд спв передають приповдками: Цнь-цнь-цнь-цврнь, ди, дду, сй ячмнь та Лто-лто, снокс, кидай сани, бери вз.
А якщо вже покинув господар сани полагодив для роботи вз, то весна почалася справжня.
-
Вопросы ответы
Статьи
Информатика
Статьи
Математика.
Физика.
Геометрия.
Разные вопросы.
Обществознание.
Математика.
Химия.
Русский язык.
Разные вопросы.
Разные вопросы.