Мистецтво- один з засобв творення особистост
Мистецтво- один з засобв творення особистост
Задать свой вопрос1 ответ
Женя Каузов
Все бльше людей у рзних кранах свту визнають слова видатного громадсько-полтичного дяча Аурело Печче, який застергав свтове спвтовариство: Людина волод вднин настльки ршучою владою над подями, що вд того, як вона використовуватиме, залежить усе майбутн. Одначе саме людське життя набуло тако складност, що вона (людина) залишилась культурно не пдготовленою навть до того, щоб з усю повнотою яскравстю усвдомити сво змнене становище. Якщо не докласти всх мислимих зусиль для цлеспрямованого формування особистост, продовжу Печче, ус негативн явища, як ми спостергамо сьогодн у свт, можуть у недалекому майбутньому вирости до розмрв востину катастрофчних. висновок з цього : людський розвиток уособлю в соб мету, на досягнення яко у найближч роки й десятилття мають спрямовуватись концентрован, спльн зусилля всього людства.
Розвиток людини надзвичайно складний процес, в якому беруть участь багато факторв. Серед их помтну роль вдгра художня культура специфчна сфера дяльност з рзнордними неоднозначними звязками з багатьма сферами суспльного життя. Розвиваючись пд безпосереднм впливом деологчних соцально-економчних процесв, художня культура, в свою чергу, ма на их суттвий вплив, передусм тод, если вона виступа ефективним засобом формування людини.
Останнм часом значно зрс нтерес унверсальних можливостей мистецтва у формуванн творчо особистост. З точки зору педагогки, мистецтво завжди розглядалось або як предмет фахового навчання, або як засб художньо-естетичного виховання. Педагогка завжди була повязана з флософськими деями свого часу. Сучасна флософська думка утверждать про важливсть двох органчно взамоповязаних площин осягнення мистецтва учнями: суспльно та особистсно, як разом вдтворюють картину свту у процес сплкування з мистецтвом, що вплива на розвиток духовного потенцалу особистост.
Мистецтво як естетичне освоння свту в процес художньо творчост невдмною частиною духовно культури людства.
Називаючи мистецтво пдручником життя, Чернишевський вказував на життвий грунт мистецтва.
Мистецтво концентру в соб ус головн особливост естетичного ставлення до дйсност покликане розвивати здбност за законами краси, виховувати смак.
Статус естетичного виховання у нашй кран надзвичайно низький. Если соцологи запропонували оцнити значення естетичного виховання дтей у раутах, то злее 8% батькв поставили цьому виду виховання високу оцнку, 24% - найнижчу, останн, по сут, не змогли дати йому няко оцнки. Порвнямо: при опитуванн батькв американських дтей ще у 1988р. 91% з их висловились за важливсть прилучення дтей до мистецтва з раннього вку, 72% з их наполягали на тому, що музика, театр, живопис так само м життво необхдн, як математика, фзика, рдна мова, сторя.
Чи мислимо для студентв университетв, наприклад, Парижа Лондона, щоб вони не вдвдали нацональн музе свох кран? Це неможливо уявити. 95% опитаних студентв 1-го з найпрестижнших университетв Кива (гумантарного профлю) Нацональний музей Украни не вдвдали жодного разу впродовж пятирчного перебування у нашй столиц.
На жаль, треба визнати той факт, що у сучасному освтньому процес в школ надаться перевага розвитку нтелектуально сфери дтей, тод як емоцйна сфера, почуття, переживання дитини недооцнюються при органзац навчально-виховного процесу. А образотворча дяльнсть школярв сприйматься бльшстю батькв, навть деякими вчителями, як другорядна. Пану стереотип, що творчсть для обраних, тльки обдарований повинен розвивати в соб талант вважатися покликаним до творчост. Як наслдок неофцйне визнання того, що у школ можна обйтися без мистецько освти.
Значний науковий та практичний нтерес становлять дан про стимулюючий вплив мистецтва на здбност людей, особливо школярв, на х загальний розвиток, пдвищення успшност. З большим навантаженням у школ краще можуть впоратися дти з розвинутими художнми нтересами. Згдно з висловленою гпотезою, перш нж учень взьметься за вивчення основ рзних наук, його мозок ма досягти певного рвня розвитку. Це вдбуваться за умови постйних повторюваних сенсорних впливв. ось здесь найважлившу роль вдгра художн виховання. Подбн припущення знаходять пдтвердження в обширнй педагогчнй практиц.
Мистецтво з перших днв шкльного життя 100 засобом формування свтогляду дитини, да змогу пзнавати свт у його естетичнй моральнй сутност, розвива асоцативне, образне мислення. Саме в мистецтв школяр розвива сво творч можливост, набува досвду творчо дяльност, форму свою ндивдуальнсть.
, оставишь ответ?
Похожие вопросы
-
Вопросы ответы
Новое
NEW
Статьи
Информатика
Статьи
Последние вопросы
Игорь 14 лет назад был на 8 лет моложе, чем его
Математика.
Два тела массами m1 и m2 находящие на расстоянии R друг
Физика.
В сосуде 4целых одна пятая литр воды что бы заполнить сосуд
Математика.
Двум малярам Диме И Олегу поручили выкрасить фасад дома они разделили
Разные вопросы.
найти порядковый номер 41Э если в ядре 20 нейтронов
Разные вопросы.
в ряду натуральных чисел 3, 8, 10, 24, … 18 одно
Математика.
Предприятие по производству с/хоз продукции на производство затратило 3527000 руб Валовый
Разные вопросы.
Математика, задано на каникулы. ВАРИАНТ 1004
НОМЕР 1,2,3,4,5,6,7,8.
Математика.
Имеются три конденсатора емкостью С1=1мкФ, С2=2мкФ и С3=3мкФ. Какую наименьшую емкость
Физика.
Из точки м выходят 3 луча MP MN и MK причём
Геометрия.
Облако тегов