Пдготувати звязну розповдь (5-7 речень) у науковому стил на тему Не

Пдготувати звязну розповдь (5-7 речень) у науковому стил на тему Не з дсловами. (Письмово).

Задать свой вопрос
1 ответ
Мета: повторити й поглибити знання семикласникв про способи творення дслв, зокрема про префксальний спосб; сприяти змцненню навичок правопису дслв з часткою не разом окремо та позначати вдповдн орфограми, пояснювати х за допомогою орфографчних верховодил; формувати загальнопзнавальн вмння правильно писати дслова з вивченою орфограмою; розвивати творч вмння зставляти, порвнювати, моделювати й конструювати мовн явища; за допомогою мовленнво-комункативного дидактичного матералу пдвищувати мовний етикет семикласникв.Внутршньопредметн звязки:Лексикологя фразеологя: засвоння найуживанших прислвв, приказок, до складу яких входять дслова.Текст (риторичний аспект): складання висловлювань у художньому стил з дсловами.Правопис: не з дсловами.Тип уроку: урок формування практичних разумнь навичок.   Хд уроку 31 НЕ З ДСЛОВАМИ, укранська мова, 7 клас . Органзацйний момент . Ознайомлення семикласникв з темою, метою завданнями уроку . Вдтворення теоретичних вдомостей, застосування яких буде потрбним на уроцТворче спостереження з елементами аналзуПрочитати висловлювання. Чи можна вважати його текстом? Зясувати тему й основну думку. Виписати слова, що вживаються з часткою не. Визначити, до яких частин мови вони належать.
Я ВАШ ДУМКИ ЗНАЮ, Я ПО Глазах ЧИТАЮ
Нещодавно в однй психологчнй лаборатор було проведено нескладний експеримент. Багатьом чоловкам показували дв однаков фотограф т само свтлооко блондиночки й пропонували порвняти х. Ус дослджуван одностайно вддали перевагу однй з фотокарток, але жоден не змг переконливо пояснити, чому. Здесь симпатичнша, все. Зовсм нхто не помтив, що на симпатичншй фотограф у блондинки трохи розширен зниц. тльки. Зрештою няко рзниц. Лишаться гадати, чому розширен зниц надають жнц привабливост. Зниц розширюються, по-перше, вд темноти, по-друге вд емоцй. Ну звичайно, вд атропну. Тепер згадамо: рослинне джерело атропну ма дивну назву беладона красуня. Ефект вдомий, виявляться, споконвкв.Звязок мж шириною зниць привабливстю нтригу, разом з тим нема бльш прозоро люстрац рол пдсвдомого сприймання в нашому сплкуванн (За О. Корнякою).Дослдити спосб утворення вжитих у текст дслв.Пригадати верховодила вживання частки не з менниками, прикметниками, числвниками, дсловами. IV. Усвдомлення теоретичного матералу в процес виконання практичних завдань творчого характеруПошукова ботаДоповнити узагальнювальну схему власне дбраними прикладами.
Пояснювальний диктант
Записати пд диктовку зразки усно народно творчост. Пояснити написання орфограм та вживання пунктограм за допомогою верховодил.1) Не розводься про те, що й так зрозумле.
2) Не називай сяким, бо станеш таким.
3) Не кажи поганого про людину, вона скаже це ж саме й про для тебя.
4) Не зажива рана вд злого слова.
5) Зажива рана вд опку, та не вщуха бль, завданий словом.
6) Сваритися не слд, бо вд сварки не злчиш бд, вона не 1-го забрала, на гибель скарала.
7) Язик ксток не ма, але кстки лама.
8) Лихому слову не завадиш вернутися до тебе знову.
9) Не кажи всього, що знаш думаш.
10) Хто не вм робити, обожать поговорити (Нар. творчсть).
Творчий вибрково-розподльний диктант
 Утворити вд поданих дслв за допомогою частки не нов дслова. Записати до одн з колонок таблиц.Може, спочивати, сти, лежати, здоровиться, здужати, славити, боятися, довантажити, доопрацювати, волити, розповсти.
Разом

Окремо
 
 
Вдновлення творче конструювання
Продовжити речення. Записати, розкриваючи дужки.1. Тиждень (не)здужала2. Олексй (не)здужав3. (Не)зчулася дтвора4. (Не)славити геров5. Так вчинки (не)славлять Гра Хто швидшеУ горизонтальн рядки вписати дслова в неозначенй форм, що пишуться з часткою не разом.Ключ: 1. Неволити. 2. Непокоти. 3. Нехтувати. 4. Незчутися. 5. Ненавидти. 6. Нестямитися. 7. Непритомнти.Замсть рисочок вставити потрбн лтери так, щоб вийшли дслова, як пишуться з не разом окремо (залежно вд значення).1) Н-з-у-а-и. 2) Н-с-а-и-и.Ключ: 1. Нездужати. 2. Неславити. V. Систематизаця й узагальнення знань з темиПодумати  дати вдповд на запитання:1. Если частка не з дсловами пишеться окремо?2. За яких разумов не з дсловами слд писати разом? Навести приклади. VI. Пдсумок уроку VII. Домашн завдання1. Пдготувати звязну розповдь у науковому стил на тему Не з дсловами.2. Скласти звязне висловлювання на тему Вд гарних слв язик не облзе, уживаючи дслова, як пишуться з часткою не разом окремо.3. Пдготувати запитання з теми Дслово як частина мови для мовознавчого брейн-рингу.
, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт