твр опис козацька шабля

Твр опис козацька шабля

Задать свой вопрос
1 ответ

В Укран вже не перше столття шабля одним з найважливших знакв козацтва, традицй, повязаних з нацональними визвольними та державотворчими процесами. Шабля завжди посотдала визначне мсце у свдомост укранцв, асоцюючись у першу чергу з козаком захисником Втчизни. Оспвана большим Кобзарем як невдмний супутник укранського лицаря, шабля фгуру у величезнй клькост укранських народних дум, поезй, прислвв та приказок.

Шабля вдноситься до холодно збро. Холодною зброю називаються вс типи наступально та активно-захисно збро, що призначен для ведення рукопашного або дистанцйного бою, функцонують виключно завдяки мязовим зусиллям вона, а бойове застосування х не повязане з використанням вибухових речовин.

Шабля рзновид наступально холодно, счно, рзально-колольно клинково збро, що сформувався в кнц VII на початку VIII столття нашо ери. Вона складаться з довгого клинка, ефеса та пхов, в першу чергу зброю вершника й у використанн повязана з специфчним комплексом кнського спорядження. Клинок шабл викривлений, з лезом на вигнутому боц та обухом на увгнутому, ма встря та хвостову частину для крплення ефеса.

Шабля новим, вдносно пзнм, рзновидом клинково збро. поширення та масове застосування кочовими й ослими народами нерозривно повязан з докорнними змнами в комплексах озброння та кнського спорядження, а також у вйськовй стратег й тактиц бойових дй. Теснее сам конструктивн особливост шабл натякають на пристосовансть для счного удару вона-вершника. Пдтвердженням того, що шабля зявилась розвивалась як кавалерйська зброя знаходимо у А. М. Кирпичникова. Проаналзувавши результати вивчення 48 описаних та документованих поховань з шаблями Х-Х столття, учений виявив, що 83% похованих крм шабл мали жеребца, 50% мали при соб стрли, 33% - спис, 37% - захисне спорядження. Отже, звязок шабл з конем та знаряддям кнного бою не виклика сумнву.Шабля ма вдмнний вд клинка, бльш ефективний проти незахищеного обладунком вона удар. Шабельний удар виконуться приведенням у рух ус верхньо частини тла. На кон такий рух можна виконати тльки за наявност жорсткого сдла з стременами. Пдносячись у сдл, спершись на стремена, вон пдсилю удар, додатково отримуючи можливсть досягати вддаленого супротивника.

, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт