Допоможть вдповсти на запитання. 1. Як види речень за метою

Допоможть вдповсти на запитання. 1. Як види речень за метою висловлювання та нтонацю ? 2. Що називають основою речення ? 3. За допомогою чого пов"язан слова в реченн ? 4. Як члени речення називають однордними ? Як вони пов"язуються мж собою ?

Задать свой вопрос
2 ответа

1. Розповд, спонукпльн питальн.

Окличн, неокличн.

2. Пдмет присудок.

4. Це члени речення як вдповдають на однакове питання залежать вд одного того ж слова.Зв'язуються сполучниковим безсполучником зв'язком


Речення це синтаксична одиниця, яка слугу для формування повдомлення передач думки. За метою висловлювання речення подляють на розповдн, питальн, спонукальн. Розповдн речення мстять у соб повдомлення (У всх було просто й радсно на серц); у питальних реченнях про що-небудь запитуться (Хба щастя може бути одномантне?); у спонукальних реченнях виражаться спонукання до д (Розцвтай ти, весно красна! (Нар. тв.)). Ус ц речення можуть бути також окличними, якщо вони виражають радсть або сум, здивування або захоплення того, хто говорить (Гетьте, думи, ви хмари оснн! Тож тепера весна золота! (Леся Укранка)), або неокличними, якщо вони емоцйно нейтральними, тобто додатково не виражають почуттв мовця.


Залежно вд будови речення подляються на прост та складн. Простим називаться речення, яке ма тльки одну граматичну основу (Вибгла на вулицю весела дтвора). У раскладному реченн можуть бути дв бльше граматичн основи, тобто дв бльше частин. Частини раскладного речення можуть бути повязан мж собою за допомогою нтонац та сполучникв (Я прибг додому дуже швидко, але батька вже не було сполучникове речення) або за змстом, а також нтонацйно (Сонце ся, пташки щебечуть, бджоли гудуть безсполучникове речення).


За наявнстю головних членв прост речення подляють на двоскладн та односкладн. У двоскладних реченнях присутн пдмет, присудок (Над нашим крам псня шириться й росте). В односкладних реченнях граматична база складаться з 1-го головного члена (пдмета або присудка), другий головний член не потрбен, оскльки змст речення так зрозумлий (Не вчись руйнувати, а вчись будувати (Нар. тв.)).



, оставишь ответ?
Имя:*
E-Mail:


Добро пожаловать!

Для того чтобы стать полноценным пользователем нашего портала, вам необходимо пройти регистрацию.
Зарегистрироваться
Создайте собственную учетную запить!

Пройти регистрацию
Авторизоваться
Уже зарегистрированны? А ну-ка живо авторизуйтесь!

Войти на сайт